اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

۱۹ استان درگیر افزایش مصرف برق

۱۹ استان درگیر افزایش مصرف برق

امروز ۱۴ استان و سه کلانشهر در منطقه قرمز و پنج منطقه و دو کلانشهر در منطقه زرد نقشه مصرف برق قرار گرفتند.

 اکنون  ۱۴ استان  خراسان رضوی، سمنان، یزد، فارس ،بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی ،همدان، قزوین، کرمانشاه، زنجان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و کلانشهرهای مشهد، شیراز و اصفهان درمنطقه قرمز نقشه مصرف برق قرار گرفته اند.

مشترکان  در مناطق یاد شده می توانند با کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق خود، به وضعیت سبز مصرف بازگشته و  امکان بهره مندی همه مردم به ویژه هموطنان ساکن در مناطق جنوبی از برق را که اکنون با گرمای شدیدی روبرو شده اند و نیاز مداومی به استفاده از وسایل خنک کننده دارند، فراهم کنند.
رعایت نکات ساده مدیریت مصرفی مانند تنظیم کولرهای گازی روی دمای ۲۴ درجه و استفاده از دور کندکولرهای آبی در ساعت های گرم روز که به صورت فوری نیز قابل اجراست،  می تواند در پیوستن مناطق قرمز به سبز و برخورداری از برق پایدار  تاثیربسزایی داشته باشد.
نقشه برق امروز تا ساعت ۱۲ ظهر نشانگر آن است که استان های خراسان جنوبی ، هرمزگان، منطقه شمال کرمانلرستان و البرز کلانشهرهای تهران و اهواز در منطقه  زرد مصرف قرار دارند.
  هموطنان ساکن در این مناطق  نیز می توانند تنها با کاهش ۵ درصدی مصرف برق خود، در بازگشت به وضعیت سبز تاثیری فوری داشته باشند.
استفاده نکردن از وسایل پرمصرف مانند ماشینهای لباسشویی و ظرفشویی ،اتو و جاروبرقی در ساعات پیک شبکه از دیگر راهکارهای کاهش مصرف برق به شمار می رود./ایرنا

کپی