اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا زیر تیغ حملات فیشینگ

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا زیر تیغ حملات فیشینگ

تحقیقی جدید نشان می دهد مقامات برگزار کننده انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا از ابزارهای امنیتی مناسبی استفاده نمی کنند و در معرض حملات فیشینگ و هک قرار دارند.

ریسک های امنیتی در خصوص انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا فقط به حملات سایبری مستقیم به سیستم های رای گیری محدود نمی شود.

شرکت تحقیقات سایبری «آرئا وان سکیوریتی»(Area ۱ Security) با انتشار گزارشی هشدار داده بسیاری از مقامات برگزاری انتخابات از سیستم های ایمیلی استفاده می کنند که آنها را در معرض حملات فیشینگ و هک قرار می دهد.

حدود ۵۳ درصد از ۱۰ هزار مقامات محلی و دولتی برگزار کننده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، راهبردهای امنیتی ابتدایی یا غیر استانداردی در برابر حملات فیشینگ دارند. فقط ۱۸.۶ درصد از این عده از اقدامات امنیتی  پیشرفته استفاده می کردند. همچنین ۵.۴ درصد این مقامات نیز از آدرس های ایمیل شخصی استفاده می کنند.

حوزه های انتخاباتی کوچکی در ایالت های مین، میشیگان، میسوری و نیوهپمشایر امریکا از نسخه های مشکل دار نرم افزار «اگزیم» (Exim) استفاده می کردند.

البته به گفته جی مایکل دنیل از شرکت «سایبرتریت آلیانس» این امر لزوما به هک فرایند رای گیری منجر نمی شود زیرا دستکاری رای گیری دیجیتال در سطح گسترده کار بسیار سختی است. اما باج افزارها و حملات فیشینگ فعالیت های مجریان انتخابات را با چالش روبرو می کند و شبهاتی درباره نتایج انتخابات نیز به وجود می آورد./مهر

کپی