اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

بنیاد برکت 2700 شغل برای کولبران کرمانشاه ایجاد می‌کند

بنیاد برکت 2700 شغل برای کولبران کرمانشاه ایجاد می‌کند

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ایجاد 8400 شغل جدید را در استان کرمانشاه در دست اقدام دارد که از این تعداد، 2700 شغل به کولبران مناطق مرزی استان اختصاص یافته است.

به گفته معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت، این بنیاد امسال اجرای 2800 طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور را در 14 شهرستان و 380 روستای استان کرمانشاه در دستور کار دارد که منجر به ایجاد 8400 شغل خرد و خانگی خواهد شد.

به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت، رضا راضی‌زاده ادامه داد: تاکنون 120 طرح از این 2800 طرح اشتغال‌زایی هدف‌گذاری شده بنیاد برکت در استان کرمانشاه برای امسال به بهره‌برداری رسیده که فراهم آمدن فرصت‌های کسب‌ و کار برای 360 متقاضی شغل را به دنبال داشته است.

معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت، شهرهای اسلام آباد غرب، ثلاث باباجانی، روانسر، سرپل ذهاب، کرمانشاه، گیلانغرب، هرسین، پاوه، جوانرود، دالاهو، سنقر، صحنه، قصر شیرین و کنگاور را 14 شهر تحت پوشش طرح‌های اشتغال‌زایی این بنیاد عنوان کرد.

وی افزود: حجم کل سرمایه‌گذاری برای ایجاد 8400 شغل جدید برکت در استان کرمانشاه بالغ بر 2520 میلیارد ریال است.

وی ادامه داد: 2700 شغل از این تعداد فرصت شغلی به کولبران مناطق مرزی استان اختصاص می‌یابد. این 2700 شغل بخشی از 9 هزار فرصت شغلی‌است که بنیاد برکت امسال برای کولبران سه استان مرزی کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی ایجاد می‌کند.

راضی‌زاده همچنین با اشاره به فعالیت‌های اشتغال‌زایی پیشین بنیاد برکت در استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: سال گذشته 2335 طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور با 1900 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان افتتاح شد که ایجاد بیش از هفت هزار شغل را برای متقاضیان اشتغال در پی داشت.

به گفته معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت، 18 مجری و تسهیل‌گر این بنیاد فرآیند اشتغال‌زایی را در استان کرمانشاه دنبال و عملیاتی می‌کنند.

راضی‌زاده گفت: 58 درصد شغل‌های ایجاد شده در استان کرمانشاه را مشاغل فنی و خدماتی تشکیل می‌دهند و پرورش دام سبک و سنگین، پرورش زنبور عسل، تولید فرش دستبافت و مشاغل دانش‌بنیان به ترتیب در رده‌های بعد قرار می‌گیرند.

وی تاکید کرد: بنیاد برکت با توجه به منویات مقام معظم رهبری و تأکیدات رییس ستاد اجرایی فرمان امام مبنی بر توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم و کم‌تر توسعه یافته از طریق اشتغال‌زایی و ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار، نهضت ایجاد اشتغال را در مناطق محروم و کم‌تر برخوردار کشور راه‌اندازی کرده و در حال حاضر در 31 استان، 175 شهرستان و هشت هزار روستا، حضور و فعالیت دارد.

معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت در پایان خاطرنشان کرد: بنیاد برکت با تمرکز بر ایجاد مشاغل خرد و خانگی، توانسته 40 هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور را راه‌اندازی کند که ایجاد 120 هزار شغل را در پی داشته است. این بنیاد همچنین برای امسال نیز ایجاد 180 هزار فرصت شغلی را در دستور کار دارد.

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) تاکنون 3980 طرح در زمینه‌های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات را با سرمایه‌گذاری 5476 میلیارد ریال در استان کرمانشاه افتتاح کرده یا در دست اجرا دارد./ ایسنا

کپی