اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

پیام باخ در فاصله یکسال مانده به المپیک: بازی‌ها می‌تواند نمادی از امید و وحدت باشد

پیام باخ در فاصله یکسال مانده به المپیک: بازی‌ها می‌تواند نمادی از امید و وحدت باشد

رئیس کمیته بین‌المللی المپیک گفت: بعد از این شرایط دشوار، المپیک می‌تواند نمادی از امید و وحدت باشد.

توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) براین باور است که توکیو در این فرصت یکساله باقی‌مانده به المپیک بازگشت فوق‌العاده‌ای به این فسیتوال ورزشی خواهد داشت.

رئیس IOC تاکید کرد کمیته برگزاری بازی‌ها تا زمان آغاز مسابقات سازگاری‌های مبارزه با ویروس کرونا را انجام دهد.

باخ این پیام ویدئویی را در فاصله یکسال مانده به المپیک توکیو ارائه کرد. قرار بود این بازی‌ها فردا آغاز شود اما با توافق شینزو آبه نخست‌وزیر ژاپن و باخ بازی‌ها به سال بعد موکول شد.

با این شرایط به دلیل محدودیت‌های مسافرتی و شیوع ویروس کرونا، هنوز ابهاماتی برای برگزاری بازی‌ها وجود دارد. رویدادهای ورزشی نیز تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته و برخی رویدادها نیز پشت درهای بسته برگزار می‌شود.

توماس باخ در پیام ویدئویی خود اظهار داشت: با وجود یکسال زمان مانده به بازی‌ها، هنوز وظایفی روی دوش ماست. من دوست دارم از همکاران و دوستان ژاپنی به ویژه شینزو آبه، یوشیرو موری رئیس کمیته برگزاری بازی‌ها، فرماندار ژاپن، ورزشکاران، فدراسیون‌های بین‌المللی، کمیته‌های ملی المپیک، رسانه‌ها و اسپانسرها تشکر کنم.

وی افزود: بدون همبستگی و حمایت آنها ما نمی‌توانستیم به این تصمیم تاریخی برای تعویق المپیک برسیم. من از پیشرفت فوق‌العاده‌ای که از زمان اعلام تعویق بازی‌ها صورت گرفته خوشحالم. این مرحله مهم که یک سال مانده به بازی‌ها می‌تواند برای ورزش و جامعه جهانی مهم باشد.

باخ یادآور شد: در دوره ای از بلاتکلیفی زندگی می‌کنیم. در پایان این دوره بسیار دشوار برای بشریت، بازی‌های المپیک می تواند نمادی بزرگ از امید، خوش بینی، همبستگی و وحدت باشد./ فارس

کپی