اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

پنج رویداد جهان

پنج رویداد جهان

هشدار توئیتر به طرفداران ترامپ
توئیتر اعلام کرد هر کاربری که به ترویج پست‌های حساب توئیتری مسدود شده طرفدار ترامپ به نام «QAnon» بپردازد، برای همیشه تعلیق خواهد شد.
این پیام‌رسان با اعلام این هشدار در صفحه امنیتی خود تأکید کرد که تبلیغات این حساب حتی در ترند ممنوع است و شناسه کاربر مرتبط با این گروه مسدود خواهد شد. بنا به اعلام توئیتر، اجرای این قانون در هفته جاری به معنای مسدود شدن حساب بیش از 150 هزار کاربر جهانی است. گروه بزرگ QAnon از حامیان ترامپ و معتقد به تئوری توطئه علیه رئیس جمهوری امریکا هستند.

 

---

زن سیاهپوست در لیست بایدن
جو بایدن، نامزد اصلی حزب دموکـــرات بـــــــرای انتخابــــــــات ریاست جمهوری 2020 امریکا، در مصاحبه‌ای با شبکه خبری
«ام اس ان بی سی» اعلام کرد، در نظر دارد از گزینه های رنگین پوست به عنوان معاون خود استفاده کند که در این فهرست نام ۴ زن سیاهپوست وجود دارد. گفته می شود، «سالی یتس»، دادستان کل سابق امریکا، «استیسی آبرامز»، فرماندار سابق جورجیا، «جین شاهین» و «مگی حسن» این چهار زن سیاهپوست دموکرات هستند. چندی پیش نیز رسانه‌های امریکا احتمال دادند، میشل اوباما، همسر رئیس جمهوری سابق امریکا به مقام معاونت بایدن برسد. به نظر می‌رسد در شرایطی که جنبش ضدنژادپرستی «جان سیاهان ارزش دارد» در امریکا به راه افتاده، انتخاب یک معاون سیاه پوست شانس پیروزی بایدن را بالا ببرد.

 

---

ملک سلمان زنده است
یک روز پس از آنکه رسانه دولتی عربستان سعودی اعلام کرد، ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی به خاطر ناراحتی کیسه صفرا به بیمارستان منتقل شده، این پادشاه 84 ساله روز سه‌شنبه از طریق ویدئو کنفرانس و از بیمارستان سلطنتی ملک فیصل در نشست وزیران شرکت کرد. تلویزیون دولتی عربستان هم عصر سه شنبه تصاویری بدون صدا از این نشست منتشر کرد که به مردم عربستان نشان دهد، حال پادشاه خوب است.

 

---

هلاکت 18 تکفیری در عملیات ارتش مصر
ارتش مصر اعلام کرد در جریان عملیات همه‌جانبه هوایی و زمینی در استان سینای شمالی، 18 نیروی تکفیری را به هلاکت رسانده است. در بیانیه ارتش آمده است: «نظامیان مصر موفق شدند حمله تروریست‌های تکفیری را در یکی از مواضع امنیتی در شهر «بئر العبد»  سرکوب کنند.»

 

---

آخرین آمار کرونا در جهان
آمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان تا ساعت 14 امروز به 15 میلیون و 117 هزار و 78 نفر رسید. آمار قربانیان  620 هزار و 33 نفر بود. امریکا همچنان در صدر آمار مبتلایان و قربانیان است. براساس آمار منتشر شده، تا ظهر امروز 4 میلیون و 28 هزار و 733 نفر در این کشور به کووید19 مبتلا شده و 144 هزار و 958 نفر  جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده‌اند. پس‌‌ از امریکا، برزیل با 2 میلیون و 166 هزار و 532 نفر مبتلا و 81 هزار و 597 قربانی در مقام دوم مبتلایان به ویروس کرونا قرار دارد. هند نیز با یک میلیون و 194 هزار و 888 مبتلا و 28 هزار و 771 قربانی در جایگاه سوم جدول مبتلایان به کرونا در جهان نشسته است؛ در رتبه چهارم هم روسیه 789 هزار و 190 مبتلا و 12 هزار و 745 قربانی کووید 19 دارد. آفریقای جنوبی هم با 381 هزار و 798 مورد ابتلا و 5 هزار و 368 قربانی در رده پنجم جدول کرونایی ایستاده است.

کپی