اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰

بیماران ریوی باید ماسک بزنند

بیماران ریوی باید ماسک بزنند

کارشناسان در بحران همه‌گیری کرونا مبتلایان به بیماری ریوی را ملزم به استفاده از ماسک دانستند.

کارشناسان چهار تیم پزشکی اظهار داشتند: افراد مبتلا به بیماری مزمن ریوی ممکن است این نگرانی را داشته باشند که استفاده از ماسک در دوران همه گیری بیماری کووید-19 مانع می شود که به راحتی تنفس کنند اما ضرورت دارد این افراد در صورت امکان، ماسک به صورت داشته باشند.

متخصصان آمریکایی توصیه کردند: افرادی که از مشکل ریوی ندارند و حتی بسیاری از افراد مبتلا به بیماری مزمن ریوی اصولا می توانند بدون آنکه سطح اکسیژن و کربن دی اکسید در بدن آنان تحت تاثیر قرار گیرد از ماسک های غیر از ماسک N95  استفاده کنند.

این متخصصان همچنین اظهار داشتند: برخی از مبتلایان به بیماری های ریوی ممکن است به دلیل بروز مشکل تنفسی هنگام استفاده از ماسک قادر به رعایت این دستورالعمل بهداشتی نباشند. هرچند، ضرورت دارد تا حدامکان نگرانی های فرد در مقابل نیازهای جامعه برای کاهش گسترش کروناویروس مورد ارزیابی و سنجش قرار گیرد.

در برخی موارد اطمینان خاطر پزشک در مورد ایمنی پوشاندن صورت ممکن است همان چیزی باشد که مورد نیاز است.

امتحان کردن انواع مختلفی از پوشش های صورت برای بررسی میزان تحمل پذیری افراد در برابر ماسک می تواند مفید باشد.

به گزارش مدیکال اکسپرس، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در ایالات متحده استفاده از ماسک را برای مهار شیوع کروناویروس توصیه کرده است و طی هفته های اخیر در بسیاری از ایالت ها و شهرها استفاده از ماسک اجباری شده است./ ایسنا

فردی که ماسک نمی‌زند خطر بزرگی است

این افراد نباید ماسک بزنند

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 
کپی