اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

سلطانی‌فر بر ایجاد اشتیاق به ورزش و روح ورزشکاری تاکید کرد

سلطانی‌فر بر ایجاد اشتیاق به ورزش و روح ورزشکاری تاکید کرد

وزیر ورزش و جوانان، ورزش همگانی را یک مقوله فرهنگی دانست و با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، ایجاد اشتیاق به ورزش، روح ورزشکاری و ورزش‌خواهی در بین مردم را مورد توجه و تاکید قرار داد.

مسعود سلطانی‌فر در شورای ورزش همگانی کشور که پیش از ظهر امروز با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف برگزار شد، با بیان اینکه ورزش همگانی پیش از اینکه مقوله ورزشی باشد یک مقوله فرهنگی است، فرمایشات رهبر معظم انقلاب را مورد توجه قرار داد و گفت: ایشان در سخنانی به ایجاد اشتیاق ورزش، روح ورزشکاری و ورزش خواهی در بین مردم تاکید کردند.

وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: تلاش‌های دستگاه‌های مختلف در ۴۰ سال اخیر  باعث شده که اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان  هشت هزار، وزارت آموزش و پرورش سه هزار ، وزارت کار و رفاه اجتماعی ۲۰ هزار، بسیج و نیروهای مسلح یک هزار و دیگر دستگاه‌ها و نهادها از جمله شهرداری‌ها و بخش‌های دانشگاهی، موقعیت مناسبی را در سراسر کشور برای ورزش آحاد مختلف جامعه بوجود بیاورد .

او ادامه داد: امروز در کشور به جایی رسیده‌ایم که اگر کسی اراده‌ای برای انجام ورزش داشته باشد به سهولت می‌تواند به این مهم مبادرت ورزد.

 در کنار برنامه‌های اختصاصی ورزشی، برنامه‌های جمعی را هم باید مورد بحث و بررسی قرار داد

سلطانی‌فر نقش شورای ورزش همگانی کشور را مهم بر شمرد و توضیح داد: در کنار برنامه‌های اختصاصی ورزشی که همه دستگاه‌ها دارند، برنامه‌های جمعی را باید در همین شورا مورد بحث و بررسی قرار داد و تصمیم لازم را اتخاذ کرد.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه برنامه‌های پیاده‌روی، کوهپیمایی، دوچرخه سواری و دیگر همایش‌های ورزش همگانی در روزهای پایانی هفته هرچند که در فرهنگ سازی موثر است و ایجاد و شور و شعف را به دنبال دارد اما مردم را باید به این باور برسانیم که در همه روزهای زندگی فعالیت و تحرک بدنی داشته باشند تا با ارتقا سطح سلامتی زندگی بهتری داشته باشند.

سلطانی‌فر در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: باورمان این است که ورزش همگانی در اشکال مختلف دانش آموزی، دانشگاهی، کارگری، بسیج و محلات علاوه بر نقش سلامت می‌تواند به عنوان محور توسعه برای استعدادیابی باشد.

وی در ادامه به برنامه‌های این وزارتخانه در حوزه ورزش همگانی اشاره کرد و جام خوشه‌چین ویژه روستاییان و عشایر و المپیاد استعدادهای برتر در محدوده سنی ١٢ تا ١٥ سال را نمونه‌ای از اقدامات صورت گرفته اعلام کرد.

سلطانی‌فر گفت: این دو رویداد علاوه بر اینکه در یک مقطع زمانی شور ونشاط را در بخش‌های مختلف کشور به وجود آورد بلکه زمینه شناسایی استعدادهای ورزشی را نیز مهیا کرد.

وی با تاکید بر تداوم برگزاری رویدادهای در این سطح توضیح داد که قرار است برای افزایش بهره‌وری این تعامل با آموزش و پرورش استمرار یابد.

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد که با برخورداری از یک نظام خوب و برنامه محور ، توسعه ورزش همگانی و پیشرفت در ورزش قهرمانی محقق خواهد شد به طوری که جامعه و ورزش هر دو از نتایج عمومی سازی ورزش منتفع می شود./ پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان

کپی