اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

مدیریت بحران به موضوع آتش‌سوزی جنگل‌ها ورود کرد

مدیریت بحران به موضوع آتش‌سوزی جنگل‌ها ورود کرد

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور از ورود این سازمان به موضوع آتش‌سوزی‌های اخیر در جنگل‌ها و مراتع کشور خبر داد.

محمدفرید لطیفی  درباره آتش‌سوزی‌های اخیر در برخی از نقاط جنگلی کشور و مراتع، گفت: برابر قانون مدیریت بحران کشور سازمان جنگل‌ها و مراتع و نیز سازمان حفاظت از محیط‌زیست متولی هستند. سازمان حفاظت محیط‌زیست مسئولیت مناطق حفاظت‌شده را بر عهده دارد و برای دیگر جنگل‌ها و مراتع نیز سازمان جنگل‌ها و مراتع دارای مسئولیت است و این موضوع صراحتا در قانون آمده است.

وی ادامه داد: در مورد آتش‌سوزی اخیر در جنگل‌های خائیز نیز با پیگیری مدیریت بحران حدود 15 میلیارد تومان اعتبار برای اطفای حریق هوایی تامین شد و در این راستا حدود 50 ساعت پرواز هم انجام شد. همچنین حدود 15 میلیارد تومان دیگر نیز اعتبار برای اطفای حریق در نظر گرفته شد.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور در مورد دلیل این حریق‌ها نیز افزود: دلیل وقوع آتش‌سوزی‌های اخیر در بخش‌هایی از جنگل‌ها و مراتع در حال بررسی است. همانطور که می‌دانید این بخش متولی خود را دارد و اقدامات نیز در حال انجام است. اما با توجه حساسیت موضوع و نیز با توجه به وظیفه هماهنگی که بر عهده سازمان مدیریت بحران کشور است، این سازمان نیز به این موضوع ورود کرده و از تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های مسئول خواستیم تا تحقیقات خود را در این زمینه انجام داده و گزارش آن را به این سازمان ارجاع دهند.

لطیفی در مورد اینکه آیا این آتش‌سوزی‌ها خساراتی نیز به بخش‌های مسکونی در مجاورت جنگل‌ها وارد کرده یا خیر؟ گفت:‌ این آتش سوزی‌ها تا جایی که گزارش‌هایش به ما رسیده چنین خساراتی نداشته است./ ایسنا 

مهار آتش‌سوزی مراتع و کوه‌های جهرم و خفر

 

 

 

کپی