اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

روحانی: با معترضان آمریکایی همدردی می‌کنیم/ بلند کردن انجیل برای قتل بی‌گناهان شرم‌آور است

روحانی: با معترضان آمریکایی همدردی می‌کنیم/ بلند کردن انجیل برای قتل بی‌گناهان شرم‌آور است

حاکمان کاخ سفید وضعیت کنونی آمریکا را به یکی از بدترین دوران تاریخ تبدیل کرده اند/ کشتن جرج فلوید به وحشیانه‌ترین طریق نشان داد هنوز تا رسیدن به تمدن بشری فاصله است/ ایران بشدت این جنایت آمریکا و حاکم کاخ سفید را که فرمان این جنایت‌ها را صادر می‌کند، محکوم می‌نماید/ افتتاح طرح‌های بزرگ ملی پاسخ قاطع ملت و دولت ایران به تبلیغات ضد ایرانی رژیم صهیونیستی و حاکمان کاخ سفید است/۱۵ خرداد به عنوان روز تاریخی برای ما، نشانگر حضور، ایثار و فداکاری مردم برای انقلاب اسلامی است

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح پروژه های وزارت نیرو در استان های بوشهر و آذربایجان غربی، ضمن اظهارهمدردی با مردم آمریکا که در اعتراض به کشته شدن مظلومانه جرج فلوید به خیابانها آمده اند، تاکید کرد: ایران به شدت این جنایت آمریکا و کاخ سفید را که فرمان این جنایتها را صادر می کند، محکوم می نماید.

رئیس جمهور گفت: در شرایطی که وضع آمریکا در یکی از بدترین روزهای تاریخ سیاسی و اجتماعی این کشور است، شاهدیم که چه ظلم بزرگی به سیاهپوستان و به همه مردم آمریکا می شود که از لحاظ سیاسی، تفکر کنونی حاکم بر کاخ سفید را مردود می‌دانند.

دکتر روحانی با بیان اینکه قتل جرج فلوید رابطه انسان ها با یکدیگر را در عرصه جهانی نمایان کرد، افزود: این ماجرا نشان داد وقتی یک مظلوم در دنیا کشته می‌شود، همه جهان به حرکت در می‌آید و مهم نیست فردی که کشته شده مسلمان، مسیحی، آمریکایی و یا غیر آمریکایی بوده بلکه مهم برای جهانیان این بوده که فردی در شدت مظلومیت و با وحشیانه‌ترین طریق کشته شده است و این همچنین نشان می دهد هنوز تا رسیدن به آن تمدن جهانی و بشری که مورد توجه انبیا و پیامبر عظیم‌الشان اسلام بوده فاصله داریم.

رئیس جمهور با ابراز اظهار همدردی با همه مردم آمریکا که امروز با حضور در خیابانها دست به تظاهرات زده اند، تصریح کرد: ما جنایات آمریکا را به شدت محکوم می‌کنیم؛ جنایاتی که امروز در آمریکا واقع می‌شود و حاکمان کاخ سفیدی که فرمان این جنایت‌ها را صادر می‌کنند.

دکتر روحانی با بیان اینکه انجیل کتاب آسمانی و کتاب مقدسی است که همه مردم را به صلح، آرامش و انسانیت دعوت می‌کند، اظهارداشت: انجیل کتابی نیست که فرمان قتل بی‌گناهان را صادر کند و شرم‌آور است رئیس‌جمهوری که می‌خواهد علیه ملت خود اقدام کند، دست به کتاب آسمانی می‌برد و انجیل را بلند می‌کند و این باعث خشم همه ادیان ابراهیمی است چرا که کتاب مقدس برای همه ما مقدس است و ما هم به انجیل و به عیسی مسیح احترام می‌گذاریم، این کتب آسمانی برای ما محترم و عزیز هستند، حالا هر کجا  و توسط هر پیامبری که از جانب خداوند بر او نازل شده است.

رئیس جمهور افزود:در شرایطی که امروز همه مردم جهان با خشم و نفرت به کاخ سفید نگاه می‌کنند، همه دوستداران ما در دنیا شاهدند که مردم ما با همه توان و برای افتتاح طرح های بزرگ به صحنه آمده اند و ان شاءالله اهدافی که مورد نظر ماست و آن تحولی که امام مدنظرش بود و دیروز مقام معظم رهبری آن تحول‌آفرینی امام و اندیشه تحول امام را بیان کردند، محقق شود و همگان شاهد ادامه این تحول در مسیر انقلاب اسلامی به دست مردم بزرگوار ایران باشند.

دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نیازمندکمک مردم برای مدیریت مصرف آب و برق در کشور هستیم، گفت: با توجه به شرایط دشواری که امسال به دلیل بیماری کرونا با آن مواجه ایم، نباید بگذاریم در موضوع آب و برق با مشکل مواجه شویم.

رئیس جمهور اعلام خبر افتتاح 18 واحد نیروگاهی تا پایان امسال را خوشحال کننده برای هم ملت ایران دانست و گفت: امروز یک واحد نیروگاهی ما در عسلویه با هزینه 2هزار و 240میلیارد تومان افتتاح شد. همچنین امسال 9 سد در مجموع افتتاح می شود که سد اشنویه سومین سدی است که از ابتدای سال  افتتاح شد و 6 سد دیگر تا پایان سال افتتاح و آبگیری 9 سد دیگر هم آغاز خواهد شد.

دکتر روحانی به مراودات برق با کشورهای همسایه اشاره کرد و اظهارداشت:خوشحالم که در زمینه برق امروز یک مراودات خیلی خوبی با همسایگان خود داریم یعنی آن روزی که آنها نیاز دارند ما برق به آنها صادر می‌کنیم و روزی که ما نیاز داریم، از آنها برق می‌گیریم. این تبادل یعنی روابط با همسایگان ما فقط در دنیای سیاست مهم نیست بلکه در دنیای اقتصاد و فرهنگ و گردشگری، همکاری‌های علمی، فناوری، دانشگاهی هم خیلی مهم است.

رئیس جمهور گفت: به اعتماد من هیچ رابطه‌ای در سیاست خارجی مهم‌تر از رابطه با همسایگان نیست. ما 15 همسایه داریم و باید یک روابط بسیار خوب و نزدیک با این 15 همسایه برقرار کنیم چرا که موجب ثبات مرزها و امنیت ملی است و ما خوشبختانه از این 15 همسایه با 13 همسایه روابط خوبی داریم و با بعضی از آنها روابط ما بسیار نزدیک، صمیمانه، برادرانه و دوستانه است. متاسفانه یکی دو کشور در جنوب از مردم خوب ایران فاصله گرفتند والا ما آغازگر این فاصله نبودیم و همیشه می‌خواهیم با همسایگان‌مان روابط خوب و نزدیک داشته باشیم.

دکتر روحانی با اشاره به صادرات گاز ایران به ترکیه و عراق گفت: ما آمادگی داریم گاز را به پاکستان، هندوستان و عمان صادر کنیم و البته توافق‌نامه‌هایی هم در این موارد به امضا رسیده و در عمل هم قدم‌هایی در این راستا برداشته شده است و در زمینه برق هم همینطور است و ما یک ارتباط تنگاتنگی در این حوزه با پاکستان، ترکمنستان، آذربایجان، عراق و کشورهای مختلف داریم یعنی برق را از آنها می‌گیریم و یا صادر می‌کنیم و در همین ارتباط در سفر وزیر نیرو به عراق توافقتنامه ای برای صادرات دوساله برق به عراق امضا شد.

رئیس جمهور با قدردانی از نامگذاری امسال به نام سال جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری، گفت: همه ما باید کمک کنیم تولید به حرکت در بیاید و مردم ما کاملا مطمئن باشند دولت علیرغم سختی‌ها با همه توان به اقتصاد و مسائل زیربنایی کشور توجه دارد و افتتاح های گسترده در سطح کشور بویژه در روزهای پنجشنبه در همین راستا است و امیدواریم هر روز ما در امسال روز تولید، جهش تولید، افتتاح طرح های بزرگ و روز نشاط مردم باشد.

رئیس جمهور در ابتدای سخنان نیز با گرامیداشت 15 خرداد سال 42  اظهارداشت: 15 خرداد به عنوان روز تاریخی برای ما، نشانگر حضور، ایثار و فداکاری مردم برای انقلاب اسلامی است.

دکتر روحانی گفت: حادثه 15 خرداد یک حادثه معمولی نبود و شاید هیچ‌کس فکر نمی‌کرد به خاطر دستگیری حضرت امام به عنوان رهبر نهضت و مرجع بزرگ شیعیان، چنین حرکتی در سراسر ایران به وجود بیاید و مردم این چنین در راه نهضت اسلامی ایثار و فداکاری کنند.

در این مراسم، بهره برداری از طرحهای مهم سد اشنویه (چپرآباد) در استان آذربایجان غربی و واحد یک بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی عسلویه، پروژه‌های افزایش ظرفیت، توسعه و بهینه‌سازی پست‌های 400 کیلوولت پارس، 2300 بوشهر1، گناوه، صنعت بوشهر و 400 پارس در استان بوشهر، به دستور حجت دکتر روحانی آغاز شد.

همچنین در ابتدای این مراسم پس از ارائه گزارش دکتر اردکانیان وزیر نیرو از طرح‌های قابل افتتاح این وزارتخانه در استان‌های بوشهر و آذربایجان غربی، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی گزارشی از واحد یک بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی عسلویه ارائه کرد.

در ادامه این مراسم، مدیرعامل شرکت توانیر در ارتباط با پروژه‌های افزایش ظرفیت، توسعه و بهینه‌سازی پست‌های 400 کیلوولت پارس، 2300 بوشهر1، گناوه، صنعت بوشهر، 400 پارس در استان بوشهر و معاون آب و آبفای وزارت نیرو نیز از روند تکمیل و آغاز بهره برداری سند اشنویه(چپرآباد) و اثرات این طرح بر منطقه، گزارش های جداگانه ای ارائه کردند.

 

متن سخنان دکتر روحانی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

به همه ایثارگران و تلاش‌گران پدیدآورنده حماسه 15 خرداد سال42 درود می‌فرستیم. مردم به خوبی می‌دانند که نهضت اسلامی از سال 41 شروع شد اما یکی از مقاطع اوج این نهضت در سال 42 بود. آغاز سال 42 داستان مدرسه فیضیه و کشتار طلاب را در دوم فروردین سال 42 شاهد بودیم که اولین اوج نهضت اسلامی بود که فیضیه در واقع متکفل آن بود و دومین اوج در سال 42 به روز 15 خرداد مربوط می‌شود.

روز 13 خرداد در سال 42 روز عاشورا بود و امام راحل، سخنرانی بسیار مهم خودشان را در مدرسه فیضیه قم عصر 13 خرداد یعنی عصر روز عاشورا ایراد کردند. سخنرانی بسیار مهمی بود و فردای آنروز در منزل ایشان هم سخنرانی‌های مهمی ایراد شد و امام (ره) 14 خرداد و شب 15 خرداد دستگیر شد و ایشان را به تهران آوردند و به زندان منتقل کردند.

تقریبا صبح زود بود که مردم در قم، تهران و در شهرهای دیگر مطلع شدند که مرجع بزرگ تقلید مردم و رهبر بزرگ نهضت اسلامی را برخلاف همه قوانین و مقررات دستگیر کردند و تصمیم رژیم این بود که برای امام در دادگاه حکم زندان بسیار طولانی را تدارک ببینند.

مردم از صبح روز 15 خرداد به صحنه آمدند، من خودم آن روز که در قم بودم، تقریبا موقع طلوع آفتاب از مدرسه به سمت منزل امام آمدیم و اجتماعی در منزل امام برپا شد. خدا رحمت کند مرحوم حاج آقا مصطفی را، ما با ایشان به همراه جمعیت زیادی حرکت کردیم و به صحن بزرگ حضرت فاطمه معصومه(س) آمدیم، تقریبا صحن مملو از جمعیت شد و سخنران‌ها در صحن سخنرانی می‌کردند تا لحظه‌ای که زنان قم با شمشیر وارد صحن شدند و شعارشان یا مرگ یا خمینی بود.

احساسات و موج بزرگی را این بانوان شیرزن که مربوط به منطقه قم و منطقه جنوبی قم بودند، ایجاد کردند و به هر حال مردم همه با هم از صحن خارج شدند و به سمت خیابان تهران آن زمان آمدند و در آنجا با نیروهای مسلحی مواجه شدند که از جاهای مختلف به قم اعزام شده بودند، درگیری ایجاد شد و عده‌ای از عزیزان هم از مردان و هم از زنان در قم کشته شدند.

همزمان مردم بسیار زیادی در تهران مخصوصا حوالی بازار و چهارراه سیروس که مرکز این تجمعات بود، کشته شدند. در ورامین، پیشوا، باقرآباد و تقریبا در سراسر ایران مغازه‌ها بسته شد. مردم در بسیاری از شهرها به خیابان آمدند و عده‌ زیادی دستگیر شدند. یعنی بعد از 15 خرداد بسیاری از علما، سخنرانان معروف و منبری‌ها در سراسر کشور مخصوصا قم و تهران دستگیر شدند.

حادثه 15 خرداد یک حادثه معمولی نبود شاید هیچ‌کس فکر نمی‌کرد به خاطر دستگیری رهبر نهضت و مرجع بزرگ شیعیان، چنین حرکتی در سراسر ایران به وجود بیاید و مردم این چنین در راه نهضت اسلامی ایثار و فداکاری انجام دهند.

یاد می‌کنم از یکی از دوستان همدرسی خودم مرحوم ادیب طالقانی که در یک مدرسه با هم و همدرس بودیم، آن روز هم در کنار هم بودیم که در 15 خرداد به شهادت رسید. شاید طلاب دیگری هم شهید شده باشند ولی یکی از طلابی که آن روز در قم شهید شد، ایشان بود و بسیاری از مردم هم آن روز در قم و تهران و در سایر شهرها به شهادت رسیدند.

15 خرداد به معنای حضور مردم در صحنه، ایثار مردم برای انقلاب اسلامی و فداکاری مردم بود. بعضی از نزدیکان شاه در خاطرات خود اعلام کردند که اگر قیام 15 خرداد که تا بعد از ظهر ادامه پیدا کرده بود تا شب ادامه پیدا می‌کرد، شاه آماده فرار بود و خودش را آماده کرده بود که از کشور فرار کند.

بنابراین حادثه، حادثه بسیار مهمی بود. 15 خرداد روز تاریخی است و به روان همه شهیدان آن روز و همه آنهایی که تلاش و فداکاری کردند، درود می‌فرستیم. البته یک روز خوشی هم در سال بعد یعنی در سال 43 داشتیم  در فروردین 43، موقعی که امام از زندان آزاد شد و به قم برگشتند، جشن و سروری در سراسر کشور و در قم و تهران بر پا شد.

نکته دومی که باید بر آن تاکید کنم این است که امسال سال جهش تولید است و سالی است که به دلیل کرونا با مشکلات جدیدی در صحنه اقتصاد مواجه هستیم. آمار و ارقامی آقای دکتر اردکانیان در آغاز این جلسه اعلام کردند مبنی بر اینکه مصرف برق زیاد شده و همانجا هم این حاشیه را زدم که اگر مصرف برق به معنای این باشد که در بخش صنعت، مصرف برق بالا رفته، این علامت خوبی است. البته باید مصرف را کنترل کنیم.

امروز همه کشورها درفعالیت هایشان تقریبا با مشکلات فراوانی در بخش اقتصاد مواجه شده است البته ما هم با مشکلات زیادی مواجه شدیم و مردم می‌دانند که هنوز همه کسب و کارها باز نشده یعنی مهدکودک‌ها، سالن‌های اجتماعات و بخش‌هایی در گردشگری هنوز باز نشده و مدارس و دانشگا‌ها هنوز به صورت صددرصد فعال نیستند و همچنین در اماکن متبرکه، بازگشایی ها محدود است و بازگشایی صددرصد نیست بنابراین امروز ما هم با مشکلات فراوانی در بخش فرهنگ و اقتصاد مواجه هستیم اما مردم ایران به خوبی ما را یاری و کمک کردند و دست همدیگر را در این روزهای سخت گرفتند.

بخش آب و برق همیشه یکی از مسائل بسیار مهم محسوب می شود مخصوصا در شرایط کرونا. در این شرایط اگر خدای ناکرده ، برق یک شهرستان قطع شود، بیمارستان دچار مشکل می شود و با این همه عزیزانی که در بیمارستان‌ها بستری هستند، شرایط سخت‌تری خواهیم داشت لذا نباید بگذاریم برق قطع شود.

مردمی که در خانه و یا بیمار هستند و خودشان را ایزوله کرده اند یا به هر حال زندگی می‌کنند که نیازمند برق در تابستان گرم هستند و همچنین در آب،‌ نیازمندی امسال و مصرف آن به خاطر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و اینکه مردم باید چندین بار دست خود را به خوبی بشویند، بیشتر خواهد بود.

بنابراین امسال شرایط خاصی در زمینه آب و برق داریم از اینرو افتتاح‌های امروز خوشحال‌کننده است. اینکه در آغاز جلسه اعلام شد تا پایان امسال 18 واحد نیروگاهی افتتاح خواهد شد این برای مردم، دلگرم کننده است. امروز هم یک واحد نیروگاهی در بوشهر و در عسلویه افتتاح شد که برای این واحد نیروگاهی 2 هزار و240میلیارد تومان هزینه شده است برای اینکه این واحد نیروگاهی که 160 مگاوات است، فعال باشد.

همچنین در بحث آب، باید اقدامات زیادی انجام دهیم تا مصرف آب را بهینه کنیم اما برای ما باز هم خوشحال‌کننده است که امسال یعنی در سال 99 ، 9 سد را تا پایان سال افتتاح خواهیم کرد و افتتاح امروز سومین سدی بود که امسال افتتاح شد. ان شاءالله 6 افتتاح دیگر هم تا پایان سال خواهیم داشت. 9 سد دیگر هم خواهیم داشت که آبگیری آنها آغاز می‌شود. بنابراین امسال قدم‌های خوبی هم در زمینه برق و هم در زمینه آب برداشته می‌شود اما در عین حال در تابستان هم در مصرف آب و هم در مصرف برق نیازمند کمک مردم هستیم. مصرف آب را می‌شود کاهش داد و همه مردم باید در مصرف آب مدیریت کنند و در مصرف برق هم گفته شد که اگر مردم عزیز همین درجه کولرگازی یا کولر آبی که در خانه دارند در کولر آبی اگر دورکند بگذارند و روی دور تند نروند و در کولر گازی اگر درجه آن را مناسب تنظیم کنند مثلا به جای 18 و 20 روی 24 درجه تنظیم کنند، می‌توانیم به خوبی از تابستان امسال عبور کنیم.

امروز در زمینه برق، مراودات خیلی خوبی با همسایگان خود داریم یعنی آن روزی که آنها نیاز دارند ما برق به آنها صادر می‌کنیم، روزی که ما نیاز داریم از آنها برق می‌گیریم. روابط با همسایگان فقط در دنیای سیاست نیست، روابط در دنیای اقتصاد و فرهنگ و گردشگری، همکاری‌های علمی، فناوری و دانشگاهی هم خیلی مهم است. به اعتقاد من هیچ رابطه‌ای در سیاست خارجی مهم‌تر از رابطه با همسایگان مان نیست. ایران دارای 15 همسایه است و باید روابط بسیار خوب و نزدیک با این 15 همسایه برقرار کنیم. این رابطه به معنای ثبات مرزها و امنیت ملی کشورمان است و خوشبختانه از این 15 همسایه با 13 همسایه روابط خوبی داریم با بعضی از آنها بسیار نزدیک، صمیمانه و برادرانه یا دوستانه و یکی دو کشور در جنوب داریم که متاسفانه آنها خودشان از مردم خوب ایران فاصله گرفتند والا ما آغازگر این فاصله نبودیم خودشان آغازگر این فاصله بودند. ما همیشه می‌خواهیم با همسایگان‌مان روابط خوب و نزدیک داشته باشیم.

یکی از محورهای رابطه با کشورهای همسایه، حوزه آب و برق است. به طور طبیعی هم آب به همسایگان خود صادر می‌کنیم و هم برخی از همسایگان آب به ایران صادر می‌کنند. سرچشمه برخی از رودخانه‌هایی که در ایران، در کشور همسایه است و سرچشمه برخی از رودخانه‌هایی که در کشور همسایه است در ایران قرار دارد بنابراین یک نوع صادرات و واردات طبیعی در حوزه آب داریم البته باید دقت کنیم در چارچوب مقررات بتوانیم این هماهنگی را انجام بدهیم.

در بخش برق هم امروز خوشبختانه این ارتباط بوجود آمده است البته در گاز هم این ارتباط را داریم در سایر امور هم هست. امروز هم گاز به ترکیه و هم به عراق صادر می‌کنیم و حتی آمادگی داریم گاز را به پاکستان ، هندوستان و عمان نیز صادر کنیم و در همه این مواردی که اسم می‌برم قدم‌های زیادی برداشت شده و توافق‌نامه‌هایی به امضا رسیده است و در مقام عمل هم قدم‌هایی برداشته شده است.

در زمینه برق هم همینطور است و ارتباط تنگاتنگی با پاکستان، ترکمنستان، آذربایجان، عراق و با کشورهای مختلف داریم. یعنی برق را از آنها می‌گیریم و برق را به آنها صادر می‌کنیم. سفری که دیروز وزیر محترم نیرو به عراق داشتند یکی از اهداف مهم این سفر همین تداوم و ثبات این ارتباط بود که برای 2 سال آینده هم صادرات برق به عراق به امضا رسید.

درخواست ما از مردم عزیز و بزرگوارمان همکاری هر چه بیشتر بین دولت و ملت است، امسال هم به خاطر بیماری و ویروس کووید 19 و هم به خاطر تحریم و دیگر مسائلی که داریم باید بیشتر دست به دست هم بدهیم و کنار هم باشیم و همدیگر را یاری کنیم و ان شاءالله به نقطه مطلوب خود برسیم.

از مقام معظم رهبری تشکر می‌کنم که امسال را سال جهش تولید نامگذاری کردند، همه ما باید کمک کنیم تولید به حرکت دربیاید. یک دلیل اینکه در این شرایط که نمی‌توانیم سفر انجام بدهیم و برای افتتاح به استان‌ها برویم، به صورت مجازی افتتاح‌ها را از طریق ویدئوکنفرانس انجام می‌دهیم،این است که مردم کاملا مطمئن باشند دولت علیرغم سختی‌ها، با همه توان به اقتصاد و مسائل زیربنایی کشور توجه دارد و مردم شاهد خواهند بود که در هر هفته نه تنها پنجشنبه‌ها که معمولا در هر پنجشنبه‌ای که امکان‌پذیر باشد افتتاح‌ها را انجام می‌دهیم در سایر روزهای هفته هم سایر مسوولین، وزرا و یا حتی بخش‌های غیردولتی و بخش‌های خصوصی و بخش‌های عمومی غیردولتی فعالیت می‌کنند.

امیدواریم هر روز ما در امسال روز تولید و روز جهش تولید باشد. روز افتتاح و روز نشاط مردم باشد. مردم به تبلیغات بیگانگانی که هر روز کم آبروتر و بی‌آبروتر می‌شوند، توجه نکنند. این افتتاح‌ها یک پاسخ قاطعی به آمریکا و رژیم صهیونیستی است. این دو جنایتکار در طول تاریخ علیه ملت ایران تلاش کردند و در تبلیغات همیشه علیه نشاط مردم تلاش می‌کنند.

امروز یکی از بدترین روزهای تاریخ سیاسی و اجتماعی آمریکا را شاهد هستیم و می‌بینیم چه ظلم بزرگی به سیاهپوستان می‌شود، چه ظلم بزرگی به آنهایی می‌شود که در آمریکا زندگی می‌کنند و از کشورهای دیگر مهاجرت کردند و چه ظلم بزرگی می‌شود به مردمی که از لحاظ سیاسی امروز کاخ سفید را و تفکر کاخ سفید را مردود می‌دانند و رد می‌کنند.

ماجرای جرج فلوید به عنوان یک ماجرای جهانی شد یعنی این هم داستان عجیبی است رابطه انسانها با همدیگر؛ یک مظلوم وقتی در دنیا کشته می‌شود همه جهان به حرکت در می‌آیند.

برای ما مهم نیست که این فردی که کشته شده مسلمان بوده، مسیحی بوده، آمریکایی بوده یا غیر آمریکایی اما یک فرد در شدت مظلومیت کشته شد با وحشیانه‌ترین طریق و این داستان عجیبی است و این ماجرا به ما می‌گوید هنوز ما تا رسیدن به آن تمدن جهانی و بشری که مورد توجه انبیا و پیامبر عظیم‌الشان اسلام بوده ، فاصله داریم.

اظهار همدردی می‌کنیم نسبت به همه مردم آمریکا که امروز در خیابانها هستند و تظاهرات می‌کنند و به شدت جنایاتی که امروز در آمریکا واقع می‌شود و کاخ سفیدی که فرمان این جنایت‌ها را صادر می‌کنند، محکوم می‌کنیم. انجیل کتاب آسمانی است و کتاب مقدس کتابی است که همه مردم را به صلح و آرامش و انسانیت دعوت می‌کند، انجیل کتابی نیست که فرمان قتل بی‌گناهان را صادر کند. شرم‌آور است رئیس‌جمهوری که می‌خواهد علیه ملت خود اقدام کند دست به کتاب آسمانی می‌برد و انجیل را بلند می‌کند. این باعث خشم همه ادیان ابراهیمی است چون کتاب مقدس برای ما هم مقدس است ما هم به انجیل احترام می‌گذاریم ما هم به عیسی مسیح احترام می‌گذاریم، این کتب آسمانی برای ما محترم و عزیز هستند، حالا هر کجا توسط هر پیامبری که از جانب خداوند بر او نازل شده است.

بنابراین شرایط امروز شرایطی است که مردم با خشم و نفرت به کاخ سفید نگاه می‌کنند و الحمدالله با این افتتاح‌ها هم مردم ایران و هم دوستداران ما در دنیا می‌بینند که مردم ایران با همه توان در صحنه هستند و انشاءالله اهدافی که مورد نظر ماست و آن تحولی که امام راحل مدنظرشان بود و دیروز مقام معظم رهبری آن تحول‌آفرینی امام(ره) و اندیشه تحول امام را بیان کردند و توضیح دادند.

ان شاءالله شاهد ادامه این تحول در مسیر انقلاب اسلامی به دست مردم بزرگوار ایران خواهیم بود. ان شاءالله.

والسلام علیکم و رحمت‌الله و برکاته

کپی