اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
رییس سازمان جهاد کشاورزی شمال استان عنوان کرد

پیش‌بینی افزایش درگیری با آفت ملخ‌های صحرائی در استان کرمان

پیش‌بینی افزایش درگیری با آفت ملخ‌های صحرائی در استان کرمان

رییس سازمان جهادکشاورزی شمال استان کرمان گفت: پیش بینی می شود امسال به دلیل بارندگی های صورت گرفته و خنکی هوا درگیری بیشتری با ملخ داشته باشیم و تا شهریور ادامه داشته باشد.

"عباس سعیدی" بعد از ظهر امروز سه شنبه ششم خردادماه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمان با اشاره به آفت ملخ صحرائی اظهار کرد: ۴۸۰ هزار هکتار از مزارع شمال استان در سال جاری پایش شده و تا روز سوم خرداد موردی از آفت ملخ مشاهده نشده است.

وی افزود: طی سه روز گذشته در سطح ۱۲۰ هکتار مزارع در ریگان و همچنین بخش هایی در ارزوئیه دسته جات ملخ مشاهده شده است.

سعیدی با اشاره به اینکه برای مبارزه با آفت ملخ صحرائی به خودرو نیاز است، تصریح کرد: پیش بینی می شود امسال به دلیل بارندگی های صورت گرفته و خنکی هوا درگیری بیشتری با ملخ داشته باشیم و تا شهریور ادامه داشته باشد.

به گزارش ایسنا، دکتر"محمدجواد فدائی" استاندار کرمان نیز در این جلسه درباره وضعیت جاده «شهداد – نهبندان» که در سیل سال گذشته تخریب و همچنان بلاتکلیف باقی مانده است، گفت: باید تکلیف این مسیر روشن بعد از گذشت یک سال و دو ماه مشخص می شد؛ بارها این مسئله بین راهداری و راه و شهرسازی جابه جا شده است.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان با اشاره به آفت ملخ صحرایی بیان کرد: باید با جدیت با این آفت مقابله کنیم. ضمن اینکه کار خوبی در سال گذشته صورت گرفت.

فدائی اظهار کرد: باید دستگاههای اجرایی کمک کنند تا با هجوم ملخ ها مقابله شود و بحث اصلی تامین خودروی کمک دار است و سال قبل دستگاه های اجرایی در این زمینه خوب همکاری کردند./ ایسنا

کپی