اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

کنترل قند خون بین دیابتی‌ها و کرونا فاصله ‌می‌اندازد

کنترل قند خون بین دیابتی‌ها و کرونا فاصله ‌می‌اندازد

محققان چینی کنترل منظم قند خون مبتلایان به دیابت نوع ۲ را عامل مهمی برای مقابله این افراد با ویروس کرونا عنوان کردند.

به گزارش پایگاه خبری یورک الرت در اینترنت، برای دیابتی‌های مبتلا به کرونا، کنترل قند خون، بسیار حیاتی و تاثیر گذار است.

محققان علوم پزشکی در دانشگاه ووهان چین اعلام کردند مبتلایان به دیابت نوع دوم، بیشتر در خطر ابتلا به کرونا قرار دارند و در صورت ابتلا، شرایط وخیم‌تری خواهند داشت، ولی کنترل مناسب قند خون، به آن‌ها کمک خواهد کرد با کرونا مقابله کنند.
دکتر هونگلیانگ لی از بیمارستان رنمین وابسته به دانشگاه ووهان می‌گوید: ما دریافتیم کنترل قند خون در دیابتی‌های مبتلا به کرونا، بسیار تاثیر گذار است و از میزان این تاثیر، شگفت زده شدیم؛ در واقع، کنترل قند خون، به عنوان عامل جانبی در درمان، تاثیر می‌گذارد و به بهبود بیمار، کمک می‌کند.
بیش از نیم میلیارد نفر در جهان به بیماری دیابت نوع دوم مبتلا هستند و مشخص است که مبتلایان به این بیماری، بیشتر در خطر ابتلا به کرونا قرار دارند.

محققان چینی، با بررسی ۷ هزار و ۷۳۳ بیمار مبتلا به کرونا در ۱۹ بیمارستان استان هوبی در چین دریافتند ۹۵۲ نفر آنان دیابت دارند و ۶ هزار و ۳۸۵ نفر بقیه این بیماری را ندارند.
از این تعداد دیابتی، قند خون ۲۸۲ نفر به خوبی کنترل شده بود و ۵۲۸ نفر نیز، قند خون کنترل نشده داشتند.
بررسی محققان نشان داد مرگ و میر آنانی که قند خون کنترل شده نداشتند، بیشتر بود.

بر این اساس، محققان چینی به بیماران دیابتی این موارد را توصیه می‌کنند:
مبتلایان به دیابت، بیشتر در خطر ابتلا به کرونا قرار دارند و پس از ابتلا، عوارض آنها، شدیدتر خواهد بود؛ پس باید بیشتر مراقب باشند تا به کرونا مبتلا نشوند.
مبتلایان به دیابت باید در طول دوران پاندمی و جهان گیر شدن کرونا، قند خون خود را، بهتر از دیگر زمان‌ها کنترل کنند و آن را در محدوده طبیعی نگاه دارند؛ و توصیه نهایی اینکه، دیابتی ها، در صورت ابتلا به کرونا، باید به صورت ویژه، قند خون شان را کنترل کنند و آن را در محدوده کاملا طبیعی حفظ کنند./خبرگزاری صدا و سیما

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
کپی