اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

تسهیلات ویژه بانک مسکن برای مسکن ملی

تسهیلات ویژه بانک مسکن برای مسکن ملی

مدیر امور اعتباری بانک مسکن از تسهیلات ویژه این بانک در طرح اقدام ملی خبر داد.

محمدحسن علمداری، مدیر امور اعتباری بانک مسکن جزئیات برنامه‌های سال 99 این بانک را به زبان آورد و از تسهیلات این بانک در طرح اقدام ملی خبر داد. به گفته علمداری، «ارایه تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی به ۱۴۰ هزار واحد مسکن در طرح اقدام ملی یکی از برنامه‌های این بانک است که به محض قطعی شدن نام متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن و احراز صلاحیت آنها  از سوی مراجع ذیصلاح، ارایه تسهیلات به این عده از متقاضیان در دستور کار قرار خواهد گرفت.»

علمداری توضیح داد که «بانک‌مسکن به منظور اجرایی و عملیاتی شدن طرح اقدام ملی مسکن، ارایه تسهیلات به بخشی از متقاضیان واجدشرایط را که توسط ادارات کل راه و شهرسازی به بانک معرفی می‌شوند، تقبل کرده است. در نتیجه بر اساس وعده‌ای که داده است ارایه تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی را به ۱۴۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی در دستور کار قرار داده که به محض روشن شدن جزییات آن از وزارت راه و شهرسازی و معرفی به ادارات کل و تکمیل پرونده، اقدامات برای ارایه تسهیلات به این عده از متقاضیان در دستور کار قرار خواهد گرفت.»

این طرح از سال گذشته از سوی دولت پایه‌ریزی شد و قرار است عملیات اجرایی ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان امسال به پایان برسد. در رایزنی‌های اولیه‌ای که بانک مسکن با معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی داشت، قرار بود تا بانک مسکن ارایه تسهیلات به ۱۲۰ هزار واحد را متقبل شود که این میزان هم اکنون به ۱۴۰ هزار واحد رسیده است و بانک مسکن تعهد داده تسهیلاتی حداکثر ۱۰۰ میلیون تومانی برای متقاضیان طرح اقدام ملی که از مراجع معتبر به آن بانک معرفی می‌شوند و جزو متقاضیان قطعی به شمار می‌روند، متقبل شود. سود تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن برای متقاضیان بدون سپرده ۱۸ درصد محاسبه می‌شود و سقف زمانی بازپرداخت تسهیلات نیز حداکثر ۱۲ سال است.

کپی