اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

قطعه علیرضا افتخاری با دکلمه‌ای از سردار سلیمانی + صوت

قطعه علیرضا افتخاری با دکلمه‌ای از سردار سلیمانی + صوت

برنامه عصرگاهی تلویزیون از قطعه علیرضا افتخاری برای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی رونمایی کرد.

 

برنامه «سلام عصر بخیر» امروز ـ یکشنبه ـ میزبان علیرضا افتخاری ـ خواننده ـ بود تا قطعه‌ای را که به مناسبت شهادت سردار سلیمانی آماده کرده، رونمایی کند.

افتخاری در ابتدای صحبت‌هایش گفت: الکن شده‌ام و از این اتفاق در حیرتم. شاید کار خدا باشد و قرعه‌ای است که به نام این مقام شامخ افتاده که تا پای جان برای مردم و اسلام ایستاد. بنده کمترین هم اگر صدایی دارم می‌خواهم دینم را ادا کنم. هرچند درونم بهم ریخته است اما کاری را خواندم تا بگویم من هم جزو خریداران یوسف (ع) هستم.

وی افزود: امروز کار ضبط و خوانده شد و اکنون قرار است برای اولین بار پخش شود. شعر از مولوی انتخاب شده است. خود آن حضرت پشت میکروفن این شعر را دکلمه کرده و خوانده بودند. من زمانی به پیشگاه آن مقام شرفیاب شدم و بوسه‌ای از ایشان گرفتم و دگرگون شدم. کلام نمی‌تواند حق مطلب را ادا کند اما من گرد درفش ایشان می‌گردم همچنان که آمده‌ام تا به ایشان بگویم ما هم سهمی داریم. هنرمندان در جای جای این فلات همه غمگین هستند.

افتخاری یادآور شد: دو بیت آخر این کار با صدای خود سردار سلیمانی است و به مراتب بهتر از موسیقی شکل گرفته است. من هم پشت صحنه اشک ریختم و دگرگون شدم که ای کاش این مرد می‌بود.

او برادر بزرگترم بوده و نمی دانم باید چه بگویم. این برج و باروی انسانیت باید حفظ می شد اما کسی که از خدا بی خبر است عملی خداناپسندانه انجام داد و ملتی را داغدار کرد.

افتخاری در پایان از نراقیان (مسوول موسیقی صداوسیما)، عقیلی و دکتر چراغعلی که این کار را با عشق انجام دادند تشکر کرد./ ایسنا

کپی