اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

قلب سالم در تغذیه سالم

قلب سالم در تغذیه سالم

شما درست فکر می‌کنید؛ یک قلب سالم زندگی‌تان را باکیفیت‌تر می‌سازد و توجه به راهکارهایی که در ادامه مطرح شده سلامت قلب‌تان را دوچندان می‌کند.

 

حفظ گردش خون مناسب برای سلامت کلی شخص ضروری است. از این گذشته، گردش خون به منظور پایداری بافتهای بدن به شریانها و رگهای خونی جریان می یابد.

مراقبت دقیق از قلب به معنای متعهد شدن به یک رژیم غذایی مناسب تر است که سبب از بین بردن ضایعات در بدن است. به دلیل گردش خون، توزیع مواد مغذی و مواد معدنی در بدن، تحریک رشد سلولی و همچنین عملکرد اندام سالم تضمین شده است.

بنابراین چه روش هایی برای بهبود گردش خون و سلامت کلی قلب وجود دارد؟ ما می توانیم تغییرات مختلفی در شیوه زندگی ایجاد کنیم، اما بهترین آن انتخاب نوع مواد غذایی مناسب برای وعده های غذایی است. غذاهایی که می توانند برای بهبود گردش خون مصرف شوند شامل موارد زیر است:

 

۱-چای سبز

چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان ها، نوشیدنی است که رگ های خونی بدن را گسترده تر می کند، بنابراین جریان خون را افزایش می دهد. فواید اثبات شده نوشیدن چای سبز شامل بهبود سیستم قلبی عروقی است. برای کسانی که می خواهند این موضوع را در رژیم غذایی خود بگنجانند، توصیه می شود روزانه دو تا سه لیوان چای سبز بنوشید تا از مزایای سلامتی آن بهترین استفاده را ببرند.

 

۲- میوه ها

مجموعه ی سالم میوه ها و سبزیجات مثل پرتقال و سایر مواد سرشار از ویتامینC ، رقیق کننده خون طبیعی هستند و توانایی تقویت دیواره های مویرگی را دارند. هندوانه یکی دیگر از میوه های عالی است که به مقدار زیادی لیکوپن دارد، لیکوپن یک هیدروکربن کاروتنوئید است که از بروز بیماری های قلبی جلوگیری می کند.

 

۳- شکلات تیره

فلاوانول های موجود در شکلات تیره می توانند باعث تحریک انسداد شریان ها، بهبود جریان خون و کاهش فشار خون شوند. بسیاری از مطالعات کنترل شده انجام شده در گذشته نشان می دهد که کاکائو موجود در شکلات تیره به مغز کمک می کند تا عملکرد بهتری داشته باشد و در برابر مشکلات قلبی محافظت کننده باشد. شکلات های تیره همچنین می توانند باعث بالا بردن HDL و محافظت از LDL در برابر اکسیداسیون شوند.

منبع: www.msn.com

/ شفقنا

 

کپی