اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
شهرامی خبرداد

حل مشکل کمبود داروی آنفولانزا در کشور

حل مشکل کمبود داروی آنفولانزا در کشور

نائب رئیس انجمن مراقبت‌های ویژه ایران از حل مشکل کمبود داروی آنفولانزا در کشور خبرداد و گفت: چالش خاصی در این زمینه وجود ندارد.

 به گزارش ایران آنلاین، دکتر رضا شهرامی گفت: اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه در زمینه تجهیزات مصرفی به دلیل تحریم‌های دشمنان چندان تحت فشار نیستیم البته واردات تجهیزات سرمایه‌ای و پشتیبانی آن‌ها کم شده است که تلاش می‌کنیم کاستی‌ها را برطرف کنیم.


نایب رئیس انجمن مراقبت‌های ویژه ایران در مورد دارو‌های مورد نیاز در بخش‌های آی سیو گفت: کمبود‌ها در این زمینه مشابه سایر بیماری‌ها و بخش‌های دیگر است به طور مثال در زمینه داروی آنفولانزا وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با برنامه و اقدامات مدیریتی کمبود دارو‌هایی مانند تامیفلو و قرص‌های پیشگیری یا درمان آنفولانزا را جبران کرد.

 
چالش خاصی در زمینه داروهای آنفولانزا نداریم


شهرامی تصریح کرد: مشکل کمبود دارو‌های آنفولانزا از طریق مدیریت دارو برطرف شده است و چالش خاصی در این زمینه وجود ندارد.


وی با اشاره به اینکه اکنون تنها، مشکل مدیریت در بخش‌های آی سی یو وجود دارد، گفت: توجه به این مسأله و رفع مشکل سبب ارائه خدمات بهتر به بیماران می‌شود و باید توجه داشت که حدود ۸ هزار تخت مراقبت‌های ویژه در کشور وجود دارد که با توجه به جمعیت، کمبود تخت نداریم و تنها از طریق مدیریت می‌توان اقدامات لازم را برای بیماران انجام داد.


نایب رئیس انجمن مراقبت‌های ویژه ایران افزود: توجه به اندیکاسیون‌های بستری در بخش‌های آی سی‌یو در کشور ضرورت دارد و ممکن است بیماران روز‌های بیشتری در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شوند در حالی که نیازی به این مسأله نباشد یا اینکه بیمار بهبود یافته و باید به بخش دیگر منتقل شود، ولی این اقدام صورت نمی‌گیرد و همه این مشکلات با مدیریت مناسب در بخش‌های آی‌سی‌یو می‌تواند برطرف شود.

کپی