اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

ارتش یمن: آماده پاسخ به هر اقدام احمقانه‌ دشمن هستیم

ارتش یمن: آماده پاسخ به هر اقدام احمقانه‌ دشمن هستیم

سخنگوی نیروهای مسلح یمن با تاکید بر آمادگی ارتش برای پاسخ به هرگونه اقدام تنش‌زا از سوی دشمن، به نیروهای ائتلاف سعودی درباره ادامه نقض آتش‌بس در ساحل غربی هشدار داد.

به نقل از شبکه خبری المیادین، یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن وابسته به جنبش انصارالله به نیروهای ائتلاف عربی متجاوز درباره ادامه نقض توافقنامه آتش‌بس و آغاز هرگونه اقدام تنش‌زایی در شرایطی که نیروهای یمنی به اجرای توافقنامه استکهلم پایبند هستند، هشدار داد.

یحیی سریع در توییتی نوشت: ما اقدامات اجرایی‌ای چون استقرار دوباره نیروها در بندر حدیده، تثبیت آتش‌بس و مراقبت از ارسال کمک‌ها را به صورت یک جانبه انجام دادیم اما نیروهای دشمن هنوز در اجرای توافقنامه آتش‌بس وقت‌کشی می‌کنند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد: ائتلاف عربی هر روز مرتکب نقض‌های بسیاری می‌شود و تعداد این نقض‌ها از ابتدای آتش‌بس به ۳۰ هزار و ۹۰۳ مورد رسیده است.

وی افزود: همچنین دشمن و مزدوران آن به محاصره شهر الدریهمی ادامه داده و نزدیک به یک سال است که اجازه نمی‌دهند غذا و دارو به دست یمنی‌های تحت محاصره برسد.

یحیی سریع با اشاره به اینکه موارد نقض آتش‌بس نشان‌دهنده عدم جدیت ائتلاف در اجرای توافقنامه‌ سوئد است، گفت: تعداد شهدا در ساحل غربی یمن از زمان آتش‌بس به ۱۷۵ شهید از جمله ۶۳ کودک، ۲۷ زن و ۸۵ مرد و تعداد زخمی‌ها به ۴۸۱ تن شامل ۱۶۹ کودک، ۹۷ زن و ۲۱۵ مرد رسیده است.

او در ادامه تاکید کرد، سازمان ملل و شورای امنیت مسئول هرگونه اقدام احمقانه و تنش‌زای نیروهای ائتلاف در ساحل غربی هستند و نتایج این اقدامات فاجعه‌بار خواهند بود.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در پایان با اشاره به آمادگی این نیروها برای پاسخ به هرگونه اقدام احمقانه و تنش‌زایی، تاکید کرد که ائتلاف مسئول این امر خواهد بود./ایسنا

 

بیشتر بخوانید/ارتش یمن: قادریم اهداف حیاتی در عمق اسرائیل را هدف بگیریم

کپی