اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
آیت‌الله مکارم شیرازی:

فقه و اصول نباید به حاشیه برود

فقه و اصول نباید به حاشیه برود

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: نباید فقه و اصول به حاشیه برود و درس‌های دیگر که اهمیت کمتری دارند، تبدیل به اصل شوند؛ البته همه علوم ارزش دارند، ولی ارزش‌ها متفاوت است.

به گزارش روز یکشنبه مرکز خبر حوزه، وی در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت‌پور و معاونان حوزه‌های علمیه خواهران افزود: در مسائل تعلیماتی و آموزش اصل و حاشیه وجود دارد و نباید اجازه دهیم که حواشی بر متن مقدم شود و اصل به حاشیه برود.

وی ضمن ابزار خشنودی از فعالیت‌ها و برنامه‌های حوزه‌های علمیه خواهران اظهار کرد: بعضی از توفیق‌ها نصیب هر کسی نمی‌شود و خدمت در حوزه‌های علمیه خواهران از جمله این توفیق‌ها است.

او با بیان اینکه انسان باید همیشه فرصت‌ها را غنیمت بشمارد، خاطرنشان کرد: حوزه‌های علمیه خواهران یک توفیق بزرگ است که در سایه نظام جمهوری‌ اسلامی ایران نصیب ما شده است.

این مرجع تقلید عنوان کرد: زحمت‌های بسیار زیادی برای حوزه‌های علمیه خواهران کشیده شده است تا این پدیده مبارک به ثمر برسد.

آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: نباید به وضع و پیشرفت‌های کنونی اکتفا شود، بلکه باید همواره به فکر پیشرفت باشیم./ ایرنا 


 

کپی