اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

عراقی ها به دانشگاه شریف رفتند

عراقی ها به دانشگاه شریف رفتند

هیات دانشگاهی عراقی امروز با حضور در دانشگاه صنعتی شریف با فعالیت های آموزشی و تحقیقی این مرکز آشنا شدند.

ایران آنلاین /محمود فتوحی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی ایرنا اظهار داشت: هیات عراقی شامل مدیران و مسئولان برخی از دانشگاه های کشور عراق بوده که راه های گسترش ارتباطات علمی با دانشگاه شریف را مورد ارزیابی قرار دادند.
وی یادآور شد: روسای دانشگاه های مهم عراق برای هفته پژوهش در کشورمان حضور دارند تا با دستاوردهای پژوهشی کشور ما آشنا شده و در صورت نیاز از آنها بهره برداری کنند.
وی گفت: هر چند که در این بازدید به طور رسمی هیچ تفاهم نامه ای به امضا نرسید اما سعی شد تا توانمندی های علمی دانشگاه صنعتی شریف را به بازدیدکنندگان معرفی کنیم.
رییس دانشگاه صنعتی شریف افزود: چگونگی راه های گسترش ارتباطات علمی با دانشگاه های عراق از جمله موضوعاتی است که در این بازدید مورد گفت و گو قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: همچنین مسئولان دانشگاه صنعتی شریف در این جلسه، آمادگی دانشگاه را برای جذب و آموزش دانشجویان خارجی، اعطای بورس تحصیلی و برگزاری دوره های مشترک بین صنعتی شریف و دانشگاه های عراق را مطرح کردند.
فتوحی با بیان اینکه این صنعتی شریف همواره جزء برترین دانشگاه های منطقه و دنیا بوده است، یادآور شد: با شناخت خوبی که از دانشگاه صنعتی شریف حاصل شده، بسیاری از دانشجویان خارجی تمایل دارند برای ادامه تحصیل به این دانشگاه بیایند.
وی خاطرنشان کرد: دانشگاه صنعتی شریف خواستار تقویت و گسترش روابط بین المللی خود با دیگر کشورها و جذب دانشجویان از سراسر دنیا بخصوص کشورهای همسایه است.

منبع: ایرنا

کپی