اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹

فعالیت 104 واحد فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی

فعالیت 104 واحد فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی

‌سرپرست پارک علم و فناوری آذربایجان غربی گفت: در سال گذشته تعداد واحدهای فناور مستقر در پارک رشد 50 درصدی داشته است.

علی محمد نیکبخت در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه که در سالن جلسات دانشگاه ارومیه برگزار شد با اشاره به ‌فعالیت 104 واحد فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان ا فزود: سال گذشته تعداد واحدهای مستقر در پارک به 92 واحد رسید که نسبت به مدت مشابه رشد 50 درصدی داشته است.

نیکبخت ادامه داد: در سال گذشته تعداد شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان به 12 شرکت رسید که نسبت به مدت مشابه 50 درصد رشد داشته است.

سرپرست پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با اشاره به اینکه اکوسیستم فناوری استان مشکل دارد تصریح کرد: باید طوری برنامه ریزی شود که نیازهای شرکت ها و واحد‌های تولیدی توسط پارک علم وفناوری احصا شود تا در حوزه فناوری به سطح کشوری برسیم.

وی با اشاره به اینکه شاخص های توسعه آذربایجان غربی جایگاه خوبی ندارد و باید برای حل مشکل این مشکل از شرکت ها و واحد های دانش بنیان حمایت کرد یاد آورشد: اشاعه فرهنگ اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش بنیان در استان و حمایت از راه اندازی و توسعه کسب و کارهای مبتنی بردانش و فناوری استان از اهداف پارک علم و فناوری استان است.

سرپرست پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در خصوص اقدامات مهم پارک علم وفناوری استان در سال 97 خاطر نشان کرد: برگزاری بیست و یکمین رویداد شتاب آذربایجان‌، حمایت از ثبت 8 اختراع داخلی و 2 اختراع خارجی توسط واحدهای فناوری مستقل در پارک، برگزاری 11 دوره کارگاه عمومی و اختصاصی برای مدیران واحد های مستقر در پارک، حضور در 19 نمایشگاه تخصصی داخلی و 3 نمایشگاه تخصصی خارجی در ارمنستان، عراق و ترکیه با حضور 4 شرکت فناور استان از جمله اقدامات مهم شرکت ها و واحد های مستقر در پارک علم وفناور‌ی استان است.

وی اظهار کرد: در جهت گسترش فرهنگ کار آفرینی در منزل 4 رویداد بانوان با حضور کار آفرینان  بانوی استانی و کشوری در ارومیه برگزار خواهد شد./ ایسنا

کپی