اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹

جنایت مرگبار به خاطر اختلاف مالی

جنایت مرگبار به خاطر اختلاف مالی

مردی که به خاطراختلاف مالی دوستش را در بوستان شقایق به قتل رسانده بود ، دستگیر شد .

 در ساعت یک بامداد ۲۹ تیرماه امسال طی تماس تلفنی شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ ماموران کلانتری ۱۵۲ خانی آباد از مرگ یک مرد جوان ۳۵ ساله در بیمارستانی در محدوده نازی آباد مطلع شدند.

دستگیری عامل جنایت پارک شقایق+عکس

مأموران کلانتری بلافاصله به بیمارستان مراجعه و ضمن تشکیل پرونده‌ای در این خصوص، موضوع را به کارآگاهان اداره دهم (ویژه قتل) اطلاع دادند . بدین ترتیب کارآگاهان به همراه تیم بررسی صحنه جرم تشخیص هویت و قاضی کشیک ویژه قتل به بیمارستان مراجعه کردند.

در تحقیقات اولیه و معاینه جسد مشخص شد وی با شی تیزی (چاقو) از ناحیه کمر به بالا دچار جراحت شدید شده و در اثر شدت خونریزی به قتل رسیده است.

در تحقیقات پلیسی، کارآگاهان با فردی که از دوستان مقتول بنام "فرهاد "بود، روبروشدند که"سیامک" (مقتول) را با خودروی پراید شخصی خودش به بیمارستان منتقل کرده بود

در ادامه تحقیقات پلیسی، فرهاد به کارآگاهان گفت: من حدود چند سالی هست با سیامک و رامین دوست هستم و روز حادثه او به من زنگ گفت بریم پارک‌ حسابی از "شاهین" (قاتل) دارم بگیریم که به اتفاق "رامین" به محل رفتیم، راهی پارک شقایق واقع در خانی آباد شدیدم، (مقتول) به من گفت جلوی ورودی پارک منتظرم باش و "سیامک" به اتفاق "رامین" به داخل پارک رفتند که پس از گذشت حدوداً یک ربع دیدم سیامک بحالت نیم خیز و کشان کشان و دست به پهلو به سمتم تنها می‌آید که پرسیدم "رامین" کجاست؟ گفت فرار کرد که سریعاً کمکش کردم و سوار خودروم شدیم که در نیمه راه متوجه خونریزی شدید وی شدم؛ بلافاصله با اورژانس تماس گرفتم و او را به بیمارستان آوردند که متاسفانه فوت کرد.

بنابراین ، فرهاد به عنوان اولین مظنون به قتل به اداره دهم پلیس آگاهی منتقل شد.  "فرهاد" به کارآگاهان در ادامه اظهارات خود گفت: من شاهین را یکی دوبار بیشتر ندیده ام.

ماموران پس از شنیدن اظهارات مرد جوان سریعاً دوست دیگر مقتول به نام رامین را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند. رامین نیز به کارآگاهان گفت: روز حادثه من به اتفاق سیامک (مقتول) وارد پارک شدیم و شخصی بنام شاهین که از او طلب داشت را دیدم اول کمی باهم صحبت کردند که پس از گذشت چندقیقه درگیری لفظی پیش آمد و دعوا بالا گرفت که شاهین رو به من کرد و گفت با تو کاری نداریم و برو که حسابی ترسیده بودم سریعاً فرار کردم و بعداً شنیدم وی به قتل رسیده است.

کارآگاهان با شنیدن اظهارات هردو مظنون و اطلاعات بدست آمده دستگیری شاهین (قاتل) را در دستور کار خود قرار دادند و موفق به شناسایی مخفیگاه قاتل در محدوده خانی آباد شدند و با هماهنگی بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران در سیزدهم مردادماه شاهین دستگیر شد.

 متهم پس از گذشت هفت روز مقاومت در نهایت لب به اعتراف گشوده و به قتل دوستش سیامک به خاطراختلاف مالی اعتراف کرد .

با توجه به دستگیری قاتل و اعتراف صریح به بزه انتسابی وی با صدور قانونی از سوی مقام قضائی جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

سرهنگ گودرزی معاون جرائم جنایی پلیس آگاهی در پایان، با توصیه به شهروندان، گفت: بیش از یک سوم قتل‌های کشور به صورت ناگهانی و با استفاده از سلاح سرد اتفاق می‌افتد و این در حالی است که حمل سلاح سرد، جسارت نزاع با دیگران را افزایش می‌دهد؛ نزاعی که در هر حال برنده‌ای ندارد. همراه داشتن سلاح سرد و استفاده از آن، بی شک پشیمانی و ضرر به دنبال داشته و انگیزه ارتکاب جرم را افزایش می‌دهد؛ خویشتن داری، متانت، تدبیر و مدارا در پیشگیری از انواع خشونت و حتی قتل، نقش چشمگیر و غیر قابل انکاری دارد و بدانیم که در نزاع‌های آنی، به طور ناخودآگاه از سلاح سرد در دسترس استفاده می‌شود؛ بنابراین، سلاح سرد با خود حمل نکنیم./ اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران

 

کپی