اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

دارایی داعش چقدر است؟

دارایی داعش چقدر است؟

دبیرکل سازمان ملل ضمن هشدار درباره احتمال انجام حملات گوناگون از سوی گروه تروریستی داعش، میزان دارایی این گروه را اعلام کرد.

سازمان ملل هشدار داد گروه تروریستی داعش با ۳۰۰ میلیون دلار پولی که در اختیار دارد، قادر است حملات انتحاری خود را در سطح بین‌المللی ادامه دهد.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در اظهاراتی به استناد گزارش شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد وقفه در حملات گروه تروریستی داعش دائمی نیست و ممکن است زیاد طولانی نباشد و به احتمال زیاد تا پایان سال جاری میلادی این گروه تروریستی در برخی نقاط مختلف جهان حملات خود را عملیاتی خواهد کرد.

دبیر کل سازمان ملل متحد با اشاره به ثبات نسبی شرایط سیاسی و اجتماعی در عراق و سوریه اظهار داشت به رغم شکل گرفتن گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه، حملات آن‌ها دیگر در این کشور‌ها نخواهد بود بلکه این حملات احتمالی در سطح بین‌المللی از آسیا تا اروپا و آفریقا را در بر می‌گیرد.

گوترش با اشاره به پولی که داعش حین سلطه بر میادین نفتی عراق و فروش غیرقانونی آن به دست آورد، اعلام کرد این گروه تروریستی هنوز ۳۰۰ میلیون دلار از پولی که از فروش غیرقانونی نفت عراق به دست آورده است، در اختیار دارد و با همین پول می‌تواند گروه‌های تروریستی کوچک در سطح بین المللی را با خود همراه سازد.

گوترش در حالی به میزان دارایی در دست داعش اشاره کرده است که بسیاری از سازمان‌های غربی و صهیونیستی پشت پرده از این گروه تروریستی حمایت کرده و هزینه‌های عملیات خرابکارانه آن‌ها را تامین می‌کنند.

پیش از این در گزارشی که به شورای امنیت سازمان ملل ارسال شده بود احتمال از سرگیری حملات سراسری داعش پس از انتشار ویدئویی از سخنرانی ماه مه ابوبکر بغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش پیش‌بینی شده بود. در بخشی از این گزارش آمده بود این حملات احتمالا در مکان‌های غیرمنتظره رخ دهند.

آخرین حمله بین المللی داعش در هشت منطقه از کشور سریلانکا همزمان با عید پاک بود که بیش از ۲۵۰ کشته برجای گذاشت.  / باشگاه خبرنگاران

کپی