اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹

دزدی آمریکا از سوریه

دزدی آمریکا از سوریه

رئیس اداره کل عملیات وابسته به ستاد کل نیرو‌های مسلح روسیه اعلام کرد نیرو‌های اشغالگر آمریکایی تروریست‌ها را آموزش می‌دهند و میدان‌های نفتی در منطقه الفرات سوریه را غارت می‌کنند.

ژنرال سرگئی رودسکوی، رئیس اداره کل عملیات وابسته به ستاد کل نیرو‌های مسلح روسیه در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد نیرو‌های اشغالگر آمریکایی تروریست‌ها را آموزش می‌دهند و میدان‌های نفتی در منطقه الفرات سوریه را غارت می‌کنند.

ژنرال سرگئی رودسکوی تاکید کرد: نیرو‌های اشغالگر آمریکایی مستقر در سوریه علاوه بر آموزش افراد مسلح، به غارت تاسیسات و میدان‌های نفتی سوریه در منطقه الفرات مشغول هستند و شرکت‌های نظامی خصوصی آمریکا نیرو‌های خود را در مراکز نفتی در منطقه الفرات سوریه افزایش داده و تعداد این نیرو‌ها هم اکنون بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.

ژنرال سرگئی رودسکوی افزود: نفت سوریه از میادین «کوناکو»، «العمر» و «تاناک» واقع در کرانه شرقی رود فرات استخراج و به فروش می‌رسد و یک طرح مجرمانه برای انتقال نفت سوریه از طریق مرز‌ها وجود دارد و همه این کار‌ها در چارچوب غارت ثروت ملی سوریه صورت می‌گیرد.

رودسکوی تصریح کرد: اراضی سوریه در منطقه الفرات که تحت اشغال واشنگتن و به اصطلاح ائتلاف بین المللی تحت فرماندهی آمریکا قرار دارد در ماه‌های ژوئن و ژوئیه شاهد ۳۰۰ عملیات تروریستی بوده است که بر اثر آن ۲۲۵ نفر کشته شدند.

وی اعلام کرد مسئولیت کشتار غیر نظامیان در اردوگاه الرکبان برعهده آمریکا است چرا که واشنگتن با هر گونه اقدام برای حل بحران انسانی این منطقه مخالف است.

ژنرال سرگئی رودسکوی افزود: پرواز جنگنده‌های نیروی هوایی روسیه در سوریه به پایین‌ترین حد خود رسیده است و نیروی هوایی روسیه به انجام فعالیت‌های آموزشی و جنگی مشغول است و برای انجام هرگونه عملیاتی در زمینه مقابله با تروریسم آمادگی دارد. وی با اشاره به کاهش تعداد پرواز‌های نیروی هوایی روسیه به پایین‌ترین حد خود، افزود فعالیت آنان در چارچوب آموزش نظامی و کسب اطلاعات بیشتر انجام می‌گیرد.

این ژنرال روسی گفت: جنگنده‌های روسیه بر اساس اطلاعات از پیش تهیه شده اهدافشان را تعیین می‌کنند و مواضع مورد نظر چندین بار بررسی می‌شوند و تمامی حملات با دقت کامل انجام می‌گیرد.

ژنرال سرگئی رودسکوی همچنین اعلام کرد: در حال حاضر گزارش‌ها حاکی از یک رشته تحرکات سری و استقرار نیرو‌های مسلح در بخش جنوب غربی منطقه ایجاد کاهش تنش در ادلب است و بیش از ۵۰۰ تروریست عضو گروه تروریستی «احرار الشام» در حال استقرار دوباره در مناطق شمالی استان ادلب و در تدارک برای انجام یک عملیات تروریستی هجومی هستند.  / باشگاه خبرنگاران

کپی