اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

بدبینی مردم کره جنوبی به توافق واشنگتن-پیونگ یانگ

بدبینی مردم کره جنوبی به توافق واشنگتن-پیونگ یانگ

تازه ترین نظرسنجی در کره جنوبی حاکی است نزدیک به نیمی از مردم این کشور بر این باورند که کره شمالی و آمریکا در خصوص عاری سازی شبه جزیره کره از تسلیحات هسته ای به توافق نخواهند رسید.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی روز سه شنبه نوشت موسسه افکار عمومی این کشور این نظرسنجی را از میان نزدیک به یک هزار نفر انجام داده است.
بر اساس این گزارش حدود 50 درصد از کسانی که در این نظرخواهی شرکت کرده گفته اند دو کشور کره شمالی و آمریکا به دلیل اختلافات زیادی که دارند، موفق به حصول توافق نخواهند شد.
این ارقام نشانگر آن است شمار کسانی که دیدگاه منفی نسبت به این توافق دارند و حصول آن را ناممکن دانسته اند در مقایسه با نظرخواهی قبلی بیش از 12 درصد بیشتر شده اند.
شرکت کنندگان در این نظرسنجی تصریح کرده اند که موضوع تحریم ها و اختلاف دو کشور بر سر عاری سازی شبه جزیره کره از تسلیحات هسته ای، بسیار جدی است.


حدود 40 درصد پاسخ دهندگان به این موسسه گفته اند با نظرداشت گام های مثبت کره شمالی، تحریم های آمریکا علیه این کشور باید لغو شود اما 37 درصد از استمرار تحریم ها دفاع کرده اند.
بیش از 52 درصد از مردم کره جنوبی از تلاش های مون جائه این رییس جمهوری کره جنوبی برای حل مساله هسته ای شبه جزیره کره حمایت کرده اند که البته در مقایسه با نظرخواهی قبلی 2.5 درصد کمتر شده است./ ایرنا

کپی