اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

صادرات فرش دستباف زنجان 11 درصد افزایش یافت

صادرات فرش دستباف زنجان  11 درصد افزایش یافت

امسال صادرات فرش دستباف زنجان 11 درصد افزایش داشته است.

 صادرات فرش دستباف زنجان

Image result for ‫صادرات فرش دستباف زنجان‬‎

«سیدمحسن جعفری»‌مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: صادرات فرش زنجان به ارزش ۹میلیون و ۸۵۵دلار از ابتدای سال تاکنون انجام شده و بر اساس برآوردهای انجام‌ شده، در آینده با کاهش صادرات فرش مواجه خواهیم شد.

وی با اشاره به وضعیت تولید فرش در استان زنجان، افزود: در حال حاضر روند صادرات فرش دستباف در استان زنجان صعودی بوده و میزان صادرات فرش در مدت مشابه سال گذشته 8 میلیون و 772 هزار دلار بوده است.

جعفری با بیان اینکه با توجه به شرایط موجود پیش‌بینی می‌شود در آینده با کاهش صادرات فرش در استان مواجه خواهیم شد، تصریح کرد: یکی از دلایلی که منجر به کاهش صادرات فرش می‌شود، پیمان‌سپاری ارزی بوده و تولیدکنندگان با مشکلات دیگری از جمله مواد اولیه نیز مواجه هستند.

مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، یادآور شد: محدودیت پیمان‌سپاری ارزی در روند صادرات فرش مشکل ایجاد می‌کند، چون امکان فروش فرش در شش ماه وجود ندارد که مدت پیمان‌سپاری نیز محدود به شش ماه است و اگر پیشنهادی که به دولت در خصوص افزایش پیمان‌سپاری ارزی داده شده محقق شود یک مقدار در روند صادرات فرش تاثیرگذار خواهد بود. از طرفی تحریم‌ها نیز بر صادرات فرش تاثیر منفی گذاشته است./ ایسنا

کپی