اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰
سردار مهری گفت:

صندلی کودک در خودروها اجباری می شود

صندلی کودک در خودروها اجباری می شود

از سال ۸۴ تاکنون ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار مصدوم تصادفات رانندگی داشته‌ایم که از این میزان ۲۷۷ هزار نفر کشته شدند.

اخبار اجتماعی ایران/ سردار تقی مهری، رییس پلیس راهور ناجا در دومین یادبود قربانیان سوانح ترافیکی درباره پویش مردمی "با احتیاط میرانم" گفت: یکی از اقدامات فرهنگ ترافیک، پویش‌های مردمی است که برای آگاهسازی و از بین بردن زمینه‌های پرخطر ترافیکی از آن استفاده کنیم.

وی با اشاره به آمار جانباختگان و مصدومان سوانح رانندگی طی سال های گذشته گفت: از سال ۸۴ تاکنون ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار مصدوم تصادفات رانندگی داشته‌ایم که از این میزان ۲۷۷ هزار نفر کشته شدند.

وی تاکید کرد: در تصادفات رانندگی یکی از قشرهایی که بیشترین صدمه را می‌بینند، کودکان هستند و این پویش برای حمایت از کودکان است.

سهم خودروها در تصادفات جاده ای

رییس پلیس راهور ناجا در پاسخ به این سوال که در حوادث اخیر اتوبوس‌های بین شهری و کامیون‌ها و تریلی‌ها سهم بیشتری در تصادفات جاده‌دای داشتند، گفت: در حال حاضر خودروهای سواری و شخصی بیشترین تردد را در جاده‌های کشور دارند و سهم کامیون و اتوبوس نسبت به خودروهای شخصی در تصادفات کمتر است.

سردار مهری با بیان اینکه ۸ درصد جانباختگان تصادفات رانندگی کودک هستند، تصریح کرد: با سایر دستگاه‌های مربوطه پیگیریم که صندلی کودک در خودروها اجباری شود و از خودروسازان خواسته‌ایم که جایی برای صندلی کودک درنظر بگیرند.

وی در پایان گفت: ۳۴۰۰ نقطه حادثه‌خیز داریم که حدود ۲ هزار مورد آنها در اطراف شهرهاست./ ایلنا

کپی