اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

پرداخت 200 میلیارد تومان از سپرده های موسسات مالی در هفته گذشته

پرداخت 200 میلیارد تومان از سپرده های موسسات مالی در هفته گذشته

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون حدود 600 میلیارد تومان از سپرده های سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری پرداخت شده که 200 میلیارد تومان از این رقم در هفته گذشته بود

ایران آنلاین / «مسعود پزشکیان» در تشریح آخرین نشست نمایندگان سران سه قوه برای حل سپرده گذاران افزود: حدود هزار نفر دیگر از سپرده گذاران تا سقف یک میلیارد تومان برای دریافت سپرده های خود به بانک های عامل مراجعه کرده اند که تا کنون تعداد مراجعه کنندگان به 16 هزار نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه برخی بانک ها در پرداخت مطالبات موسسات مالی و اعتباری تاخیر داشته اند، ادامه داد: افراد می توانند از طریق تماس با شماره های مشخص شده در بانک مرکزی مشکلات خود را در پرداخت ها بیان کنند.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مشکلات و تاخیرها بیشتر از سوی روسای موسسات متخلف ایجاد می شود که مقرر شد در این باره به آن ها تذکر داده شود تا روند پرداخت ها را با سرعت بیشتری عملیاتی کنند.
پزشکیان با بیان این که برخی سپرده گذاران حدود یک ماه است اطلاعات حساب خود را به بانک عامل داده اند، گفت: این اطلاعات پس از یک ماه به بانک مرکزی ارجاع داده شده که باعث نارضایتی مردم شده است.
وی افزود: تغییر و تحول در بانک مرکزی تا حدود کمی موضوع پرداخت سپرده ها را تحت تاثیر قرار داده و سبب تاخیر در پیگیری فرآیند اجرایی شده است، بنابراین در این جلسه تاکید شد که بانک های عامل مدارک را از سپرده گذاران دریافت کنند تا سپرده آنها پرداخت شود.
نایب رییس اول مجلس تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد افرادی که حساب مشترک دارند همانگونه که تا سقف 200 میلیون تومان پرداخت شد، سقف یک میلیارد تومان نیز پرداخت شود.

/ایرنا

کپی