اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

سیاووشی: اولویت امروز کشور تفکیک وزارت‌خانه‌ها نیست/ اولویت ترمیم و تغییر است

سیاووشی: اولویت امروز کشور تفکیک وزارت‌خانه‌ها نیست/ اولویت ترمیم و تغییر است

یک نماینده مردم تهران در خصوص مطرح شدن دوباره تفکیک وزارت‌خانه‌ها گفت: ما در گذشته این کار را انجام داده‌ایم و نتیجه مطلوبی ندیده‌ایم و نکته مهم‌تر این‌که اولویت امروز ما جداسازی وزارتخانه‌ها نیست

ایران آنلاین / طیبه سیاووشی در گفت‌وگو با ایلنا، درباره لایحه تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دو وزارت تعاون و وزارت رفاه اجتماعی، گفت: لایحه‌ای که در دولت تصویب شده، هنوز به صحن نرسیده است. در گذشته دولت نسبت به طرح تفکیک وزارت‌خانه تاکید داشت و در واقع می‌توان گفت اصرار زیادی هم برای اجرایی شدن آن داشت.

نماینده مردم تهران افزود: دولت دلیل خود را برای تفکیک وزارت‌خانه‌ها این‌گونه بیان می‌کند که نمی‌توان به درستی عمل و دست به اقدام زد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه و یا خوشبختانه در این خصوص نمایندگان رأی مخالف دادند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: درحال حاضر تفکیک وزارت خانه دارای اهمیت نیست و آن چه اولویت دارد، ترمیم و تغییر کابینه است.

وی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر جامعه منتظر راه حل برای رفع مشکلات اقتصادی است اما بحث تفکیک وزارت‌خانه‌ها مطرح می‌شود ، آیا این امر می‌تواند به حل معضلات و مشکلات کمک کند، گفت: در دولت که بیان می‌کنند این کار می‌تواند مشکلات را حل کند و به همین دلیل هم بر تفکیک وزارت‌خانه‌ها اصرار دارند اما تجربه‌ای که در گذشته در این خصوص داشته‌ایم نشان می‌دهد که نتیجه مطلوبی از این کار به دست نیاوردیم./ 

کپی