اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

اخاذی ماموران قلابی با ترفند عضویت در داعش

اخاذی ماموران قلابی با ترفند عضویت در داعش

ماموران قلابی که با عکس سرتیپی و سرهنگی، چندین تصویر با لباس گروهک تروریستی داعش و کارت شناسایی داعش، ... اقدام به اخاذی از مردم را می‌کردند ، دستگیر شدند.

ایران آنلاین / در پی تماس تلفنی یکی از شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر اینکه فردی خود را مأمور پلیس مبارزه با مواد مخدر معرفی کرده و قصد بازرسی از خانه وی را دارد، موضوع در دستور کار مأموران فرماندهی انتظامی بخش لاران قرار گرفت. پس از هماهنگی با مقام قضایی مأموران فرد مورد نظر و دو نفر از هم دستانش را شناسایی و خودروی آنان را متوقف کردند، یکی از آن افراد خود را از مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر معرفی کرد و اعلام داشت در کلانتری 16 منظریه مشغول به خدمت است.

فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به استعلام به عمل آمده مشخص شد، متهمان جعل عنوان کرده‌اند و از آنان تصاویر بسیار زیادی از جمله عکس سرتیپی، عکس سرهنگی با خودروی رونیز فرماندهی، عکس با مقامات لشکری و کشوری، چندین تصویر با لباس گروهک تروریستی داعش و کارت شناسایی داعش، پاسپورت کشور عراق، چندین حکم ورود به منزل و مخفیگاه و جلب، چندین نامه آرم‌دار ناجا از کلانتری‌های مختلف از جمله 16 منظریه و کلانتری اصفهان و .... کشف شد.

غلامزاده در پایان با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضایی ادامه داد: همه مأموران دولتی در زمان اجرای ماموریت‌های خود در صورت درخواست شهروندان و حتی بدون درخواست، مکلف به ارائه کارت شناسایی خود هستند لیکن مأموران قلابی به راه‌های مختلف از ارائه کارت شناسایی و یا حکم قضایی طفره می‌روند و در صورت جعل آن نیز فرصت مطالعه دقیق کارت و یا حکم را از قربانیان خود می‌گیرند.

 

کپی