اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

ماموران قلابی در دام پلیس

ماموران قلابی در دام پلیس

عمو و برادرزاده‌ای که با پوشیدن لباس مأموران ارتش و ناجا اقدام به اخاذی از شهروندان در جنوب تهران می کردند، دستگیر شدند.

ایران آنلاین / اواسط هفته گذشته مأموران کلانتری ۱۷۰ کهریزک از اخاذی دو مأمورنما از اتباع کشور افغانستان و ساکنان این منطقه با خبر شده و رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند و با هماهنگی مقام قضایی اقدام به دستگیری دو متهم کردند.

با انتقال دو متهم که لباس مأموران ارتش و ناجا را بر تن داشتند، این افراد تحت بازجویی قرارگرفته و اعتراف کردند که تاکنون از بیش از ۵۰ تن از افراد در محدوده کهریزک اخاذی کرده اند. دو متهم دستگیر شده که عمو و برادرزاده بودند، در اظهارات خود معترف شدند که از مدتی قبل با تهیه البسه و تجهیزات ماموران ارتش و ناجا اقدام به گشت زنی در خیابان‌ها و معابر محله کهریزک کرده و با شناسایی اتباع کشور افغانستان و نیز برخی از ساکنان این منطقه خود را به آنان رسانده و با انتصاب عنوانی مجرمانه به این افراد، آنان را تهدید می کردند که اگر اشیاء قیمتی یا مبلغ درخواستی را به آنان ندهند، وی را بازداشت خواهند کرد.این افراد که اسلحه و بی سیم قلابی به همراه کمربند تجهیزات پلیسی داشتند، از این افراد اخاذی کرده و اگر چنانچه با مقاومت وی روبه رو می شدند اقدام به زورگیری از طعمه های خود می کردند. در ادامه بازرسی از این متهمان تعدادی مهر دستگاه ها و نهادهای مختلف نیز کشف شد.

 

کپی