اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

معرفی ۱۲ وزیر پیشنهادی دولت افغانستان به مجلس

معرفی ۱۲ وزیر پیشنهادی دولت افغانستان به مجلس

اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان ۱۲ وزیر پیشنهادی حکومت وحدت ملی را برای اخذ رای اعتماد به مجلس معرفی کرد. این وزیران پیشنهادی، پیش از این به عنوان سرپرست در این وزارتخانه‌ها کار می‌کردند و شماری از آنها برای مدت‌های طولانی در این سمت حضور داشتند.

ایران آنلاین / به گزارش بی بی سی، اسامی وزیران پیشنهادی به این شرح است: طارق شاه بهرامی، برای وزارت دفاع، "ویس‌احمد برمک" برای وزارت کشور، گل‌آغا شیرزی برای وزارت سرحدات و قبایل،  نجیب‌الله خواجه‌عمری برای وزارت آموزش عالی، نرگس نهان برای وزارت معادن و نفت، فیض‌الله ذکی، برای وزارت کار و امور اجتماعی، شهزادگل آریوبی برای وزارت مخابرات، حمید طهماسی برای وزارت حمل و نقل، نصیراحمد درانی برای وزارت کشاورزی ودامپروری،  مجیب‌الرحمان کریمی برای وزارت توسعه روستایی، مصطفی مستور برای وزارت اقتصاد و "یما یاری" نامزد وزارت رفاه اجتماعی.

بیش از سه سال از تشکیل دولت وحدت ملی افغانستان می گذرد اما هنوز هم برخی از وزارتخانه های مهم این کشور با سرپرست اداره می شوند.

در آبان ماه 95 مجلس افغانستان ۱۷ وزیر دولت را استیضاح کرد و به ۷ وزیر رای عدم اعتماد داد. اگرچه رئیس جمهوری رد صلاحیت آنها را ناموجه دانست، اما مجلس تاکید دارد که ادامه کار وزیران رد صلاحیت شده، قانونی نیست./ مهر

کپی