اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

در روز جاری؛

مذاکرات جدی ایران و اوراکل آمریکا در حاشیه جیتکس

مذاکرات جدی ایران و اوراکل آمریکا در حاشیه جیتکس

معاون تشکل های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از انجام مذاکرات جدی نمایندگان ایران با مسوولان شرکت اوراکل برای حضور این شرکت در بازار ایران در روز جاری(چهارشنبه) خبر داد.

ایران آنلاین /هومن حاجی پور روز چهارشنبه با اشاره به برگزاری نشست سرمایه گذاری در روز گذشته در حاشیه جیتکس توسط پاویون ایران، افزود: به دعوت نمایندگان شرکت اوراکل امروز مذاکراتی در پایون تخصصی این شرکت برگزار شد.
وی اظهار داشت: در این مذاکرات که با مدیر منطقه ای اوراکل برگزار شد این شرکت برای حضور در بازار ایران اعلام رسمی کرد و برهمین اساس قرار است نمایندگان آن در ماه دسامبر میلادی در ایران حضور یابند و البته اتاق بازرگانی نیز برای میزبانی این هیات اعلام آمادگی کرده است.
حاجی پور خاطرنشان کرد: البته نمایندگان اوراکل خواستار حمایت های جدی برای حضور در ایران هستند و در این راستا نیز برنامه ریزی هایی برای دیدارهای تخصصی با شرکت های همکار انجام شده است.
معاون تشکل های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با مثبت ارزیابی کردن این مذاکرات، گفت: این شرکت علاقه جدی برای حضور در بازار ایران دارد.
حاجی پور تصریح کرد: این شرکت علاقه مند به مشارکت دو طرفه است و بحث آموزش و انتقال تکنولوژی را در دستور کار دارد، ضمن آنکه این شرکت می تواند برای حضور در بازار 300 میلیونی منطقه برنامه ریزی کند.

** شرکت اوراکل (Oracle Corporation)
یکی از بزرگ ترین شرکت های نرم افزاری در آمریکا و جهان است. این شرکت در سال 1977 میلادی با نام Relational Software Incorporated یا RSI شروع به کار کرد. در ویرایش 3 نرم افزار، نام شرکت از RSI به اوراکل تغییر کرد. محصول اصلی آن نرم افزار پایگاه داده های اوراکل است. این شرکت پرقدرت ترین شرکت در زمینهٔ سامانه مدیریت پایگاه داده ها و از مهم ترین تولیدکنندگان نرم افزارهای طرح ریزی منابع سازمانی (ERP) است. ریاست این شرکت هم اکنون برعهدهٔ لری الیسون است.
اوراکل یک شرکت چندملیتی فعال در حوزه فناوری های رایانه ای است که با توسعه و فروش سیستم های سخت افزاری و نرم افزارهای شرکتی و سازمانی شهرت زیادی به هم زده است. دفتر مرکزی آن در ایالت کالیفرنیای آمریکا است و در بیش از 145 کشور جهان حدود 108 هزار نفر را به استخدام خود درآورده است. این شرکت علاوه بر تولید سخت افزارهای رایانه ای، ابزار مناسبی برای توسعه پایگاه های داده و نرم افزارهای کاربردی در کسب و کارهای تجاری و سازمانی از قبیل نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمان (ERP)، برنامه مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و نرم افزار مدیریت چرخه تامین (SCM) نیز تولید می کند.

منبع: ایرنا

کپی