اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹
معاون تشکل های اتاق ایران خبر داد:

حضور اوراکل غول نرم افزاری آمریکا هفته دوم نوامبر در ایران

حضور اوراکل غول نرم افزاری آمریکا هفته دوم نوامبر در ایران

معاون تشکل های اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران گفت: نمایندگان شرکت اوراکل برای حضور در ایران اظهار علاقه کردند و برهمین اساس قرار شد که نمایندگان این شرکت هفته دوم نوامبر(17 آبان ماه به بعد) برای انجام مذاکره در خصوص توسعه همکاری ها در این بخش درتهران حضور یابند.

ایران آنلاین / هومن حاجی پور در نشستی خبری با اشاره به برگزاری نشست های شرکتهای بزرگ خارجی فعال در عرصه ارتباطات و فناوری در غرفه ایران در نمایشگاه جیتکس، افزود: تاکنون چندین شرکت توانمند در این زمینه برای حضور در ایران ابراز علاقه کرده اند.
وی از بسترسازی شرکت های خارجی برای حضور در ایران خبر داد و اظهارداشت: پیگیری های لازم از سوی سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران انجام می شود، بنابر این امیدواریم بتوانیم از حضور شرکت های صاحب تجربه در فناوری اطلاعات بهره گیری کنیم.
وی با بیان اینکه این شرکت ها برای نمایش به ایران نمی آیند، تصریح کرد: شناسایی شرکت های ایرانی برای همکاری با این شرکت های خارجی انجام شده و امیدواریم بتوانیم از این فرصت استفاده کنیم.

** شرکت اوراکل (Oracle Corporation)
یکی از بزرگ ترین شرکت های نرم افزاری در آمریکا و جهان است. این شرکت در سال 1977 میلادی با نام Relational Software Incorporated یا RSI شروع به کار کرد. در ویرایش 3 نرم افزار، نام شرکت از RSI به اوراکل تغییر کرد. محصول اصلی آن نرم افزار پایگاه داده های اوراکل است. این شرکت پرقدرت ترین شرکت در زمینهٔ سامانه مدیریت پایگاه داده ها و از مهم ترین تولیدکنندگان نرم افزارهای طرح ریزی منابع سازمانی (ERP) است. ریاست این شرکت هم اکنون برعهدهٔ لری الیسون است.
اوراکل یک شرکت چندملیتی فعال در حوزه فناوری های رایانه ای است که با توسعه و فروش سیستم های سخت افزاری و نرم افزارهای شرکتی و سازمانی شهرت زیادی به هم زده است. دفتر مرکزی آن در ایالت کالیفرنیای آمریکا است و در بیش از 145 کشور جهان حدود 108 هزار نفر را به استخدام خود درآورده است. این شرکت علاوه بر تولید سخت افزارهای رایانه ای، ابزار مناسبی برای توسعه پایگاه های داده و نرم افزارهای کاربردی در کسب و کارهای تجاری و سازمانی از قبیل نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمان (ERP)، برنامه مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و نرم افزار مدیریت چرخه تامین (SCM) نیز تولید می کند.

منبع: ایرنا

کپی