اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

رزمندگان عراقی در انتظار ساعت صفر عملیات الشرقاط

رزمندگان عراقی در انتظار ساعت صفر عملیات الشرقاط

استاندار صلاح الدین در شمال بغداد با بیان اینکه نیروهای مشترک مردمی و نظامیان عراق از ابتدای شروع عملیات لبیک یا رسول الله 2 تا به امروز 80 درصد اراضی این استان را از دست تروریست های داعش آزاد کرده اند، گفت: ساعت صفر عملیات آزادسازی الشرقاط، شمالی ترین شهر صلاح الدین نزدیک است.

ایران آنلاین /«رائد الجبوری» در اظهاراتی خبری که روز شنبه در بغداد منتشر شد گفت : نیروهای عراقی که امروز علیه تروریست های داعش می جنگند، الگویی از وحدت ملت عراق هستند، زیرا در بین این نیروها از عشایر منطقه، نیروهای مردمی استان های مرکز و جنوب و نظامیان عراق حضور دارند و توانسته اند 80 درصد از اراضی را از تصرف داعش تروریستی در صلاح الدین خارج کنند.
عملیات لبیک یا رسوالله 2 از چهارشنبه گذشته با هدف آزاد سازی کامل اراضی استان صلاح الدین بویژه مناطق شمالی این استان با مشارکت نیروهای تشکیلات داوطلب مردمی معروف به الحشد الشعبی، عشایر منطقه و ارتش عراق آغاز شده است.
استاندار صلاح الدین هدف بعدی عملیات نظامی لبیک یا رسول الله 2 را شهرستان شرقاط در شمال صلاح الدین خواند و گفت که ساعت صفر شروع عملیات آزاد سازی شرقاط از دست تروریست های داعش به زودی اعلام می شود و نیروهای عراقی در انتظار فرمان آغاز عملیات هستند.
از طرفی فرماندهی مشترک نیروهای مردمی و نظامیان عراق در بیانیه ای امروز اعلام کرد که نیروهای عراق موفق شدند در کمترین زمان ممکن مناطق شهرستان 'بیجی' بویژه پالایشگاه آن به علاوه مناطق 'الصینیه'، کارخانه گوگرد، منطقه 600 و منطقه موسوم به شرکت مصری و فرودگاه نظامی الصینیه را از تصرف داعشی ها آزاد کنند.
سخنگوی تشکیلات داوطلب مردمی موسوم به الحشد الشعبی نیز در اظهارات جداگانه ای گفت که نیروهای عراق و الحشد الشعبی دو محور ارتباطی الانبار به موصل و صلاح الدین به سوریه را تحت کنترل کامل درآورده اند.
«کریم النوری» در بیانیه ای امروز با اعلام در اختیار گرفتن کنترل کامل شهرستان بیجی توسط نیروهای عراقی افزود: نیروهای مشترک عراقی همچنین در «حدیثه» از توابع استان الانبار محور ارتباطی این استان را به موصل و در منطقه الصینیه در صلاح الدین محور امداد رسانی تروریست ها به سوریه را به کنترل کامل درآورده اند.
به گفته وی، نیروهای مشترک عراقی بعد از پایان تصرف بیجی اکنون به سمت روستا های
«مکحول» و «حمیره» در شهرستان شرقاط به حرکت در آمده اند.
بیانیه فرماندهی مشترک نیروهای مردمی و نظامیان عراق حاکیست که روند پیشروی نیروهای عراقی به سرعت در حال انجام است و بزودی اخبار خوشحال کننده ای به اطلاع مردم عراق خواهند رساند.
گزارش ها حاکی است که نیروهای داعش که در مناطق عملیاتی به محاصره نیروهای مشترک مردمی و نظامیان عراق درآمده اند، در صدد یافتن معابری برای فرار هستند اما کریم النوری گفت که نیروهای عراق به این عناصر داعشی اجازه فرار نخواهند داد.

منبع: ایرنا

کپی