اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

توضیحات سخنگوی وزارت خارجه در باره خبر برداشتن روادید از میان تهران- مسکو

شهروندان ایرانی برای لغو ویزای روسیه عجله نکنند

شهروندان ایرانی برای لغو ویزای روسیه عجله نکنند

اندکی بعد از آنکه خبر لغو رسمی ویزای ایران و روسیه به رسانه ها درز کرد، تشکیلات سخنگویی وزارت خارجه ایران اعلام کرد که هنوز این ایده جنبه اجرایی پیدا نکرده است. سخنگوی وزارت خارجه در اظهاراتی از شهروندان خواست اطلاعات مربوط به لغو ویزا را از طریق مجاری رسمی دنبال کنند

ایران آنلاین /بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش ایرنا در خصوص خبر لغو روادید میان ایران و روسیه نکات زیر را مطرح کرد :
 ⭕️با توجه به این که نشر این گونه اخبار ناقص و تیتر های غیر دقیق می تواند برای هموطنان عزیز  ایرانی مشکل ساز گردد،  بهتر آن است که قبل از انتشار این گونه اخبار، از منابع موثق و ذیصلاح استعلام گردد.
 ⭕️این خبر به صورتی که امروز در برخی رسانه ها  منتشر شد، صحت ندارد. در این خصوص آنچه می توان فعلا اظهار کرد آن است که بر اساس مذاکرات صورت گرفته قبلی بین دو کشور، قرار است ویزای تورهای گردشگری تحت شرایط خاصی که  مورد موافقت قرار گرفته، میان دو کشور لغو شود که این توافق  نیز هنوز اجرایی نشده است.
⭕️توافق و سند مورد اشاره پاراف شده و قرار است بزودی بین دو کشور امضاء شود.  
⭕️تا انجام تفاهمات لازم  برای لغو ویزای عادی برای شهر وندان دو کشور هنوز گام های زیادی باقی است که باید در فرصت مقتضی بین مقامات ذیربط دو کشور  مورد تفاهم قرار گرفته و به مرحله اجرا در آید

کپی