اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

حمله به سخنگوی دولت، محور برنامه های صبحگاهی رادیو

حمله به سخنگوی دولت، محور برنامه های صبحگاهی رادیو

بخش های مختلف رادیو امروز برنامه های صبحگاهی خود را با حمله به سخنگوی دولت و کابینه روحانی آغاز کردند. محور مشترک چند برنامه این رسانه ظهارات انتقادی دیروز سخنگوی دولت خطاب به صدا و سیما انتخاب شد.نوبخت گفته بود که یک تیم محدود سیاسی در رسانه ملی به تخریب دولت مبادرت می کنند. اما رادیو با تحریف سخن سخنگوی دولت مدعی شد که نوبخت گفته است چرا از مردم در باره تاثیرات رشد اقتصادی بر زندگی معیشت آنها سوال می کنید.

ایران آنلاین / مقام های ارشد دولت ا ز جمله شخص رئیس جمهور در مناسبت های مختلف اعلام کرده بودند که صدا و سیما نقش اپوزیسیون دولت را بازی می کند و به تریبون گروههای رقیب روحانی در انتخابات تنزل کرده است اما این اولین بار بود که سخنگوی دولت فاش کرد که یک تیم ویژه سیاسی کار تخریب دولت را در این سازمان مهندسی می کنند.

بعد از اظهارات نوبخت، تلویزیون با آوردن وزیر اطلاعات به مهم ترین برنامه سیاسی ( گفت و گوی ویژه شبکه دو) سعی کرد عملکرد دولت را توسط مجری برنامه به چالش بکشد اما سید محمود علوی که گویی از طراحی پشت صحنه برنامه خبر داشت در واکنش قاطع خطاب به مجری و تلویزیون اعلام کرد که چرا صدا و سیما اجازه نمی دهد دستاوردهای دولت و موفقیت برجام برای مردم توضیح داده شود.

روحانی در آخرین سخنان انتقادی خود خطاب به صدا و سیما عملکرد این رسانه در همراهی با دولت قبل و چشم پوشی آن از نابسامانی های هشت سال گذشته را یاد آور شد و گفت:زمانی که دولت قبل بر سر کار بود وقتی می‌خواستیم انتقاد کنیم می‌گفتند، دولت را تضعیف نکنید و امروز هم که می‌خواهیم از اقدامات دولت قبل انتقاد کنیم، می‌گویند، کاری به گذشته نداشته باشید و اقدامات دولت خود را بگویید، برخی دچار آلزایمر سیاسی هستند و یادشان می‌رود که وضع درمان، قیمت دارو و تجهیزات پزشکی چه وضعی در کشور داشت و برخی داروها و تجهیزات پزشکی به سختی تهیه می‌شد.

- اگر گوشت در کشور دو روز گران شود این موضوع تبدیل به خبر یک و رسمی تلویزیون خواهد شد.
برخی همین که ذره‌ای نشاط در بین مردم بوجود می‌آید، می‌گویند اشکال دارد. چطور گریه کردن به هر مقدار که باشد، حلال است اما خندیدن و نشاط، حرام؟
هفته گذشته برنامه های سیاسی تلویزیون به شدت از سوی اعضای برجسته کمیسیون فرهنگی مجلس مورد نقد قرارگرفت. احمد مازنی نماینده مردم تهران طی یادداشتی از این که صدا و سیما برنامه اصلی خود را به رپرتاژ انتخاباتی برای ابراهیم رئسیی یکی از کاندیداهای اصولگرا تبدیل کرده اظهار تاسف کرد
امروز محمد هاشمی رئیس پیشین صدا و سیما در مطلبی هشدار آمیز نوشت:بر اساس اصل 175 قانون اساسی صدا و سیما باید در عرصه های سیاسی بیطرف باشد اما  آنچه این روزها  دیده نمی‌شود، همین بی‌طرفی است.او تصریح کرد: در آستانه انتخابات  این سازمان تلاش می‌کند نظر مخاطبان را نسبت به یک جناح جلب کند لذا نامزد یا جریانی را ترویج می کند جریان یا نامزدی را تخریب.
هاشمی با اشاره به این که در دولت قبل صدا و سیما نابسامانی‌های بسیار را پنهان می کرد و حتی سعی داشت  آن مشکلات را به گونه‌ای توجیه کند یا خوب جلوه دهدنوشت:  رفتار این رسانه در تریبون دادن به تخریب کنندگان برجام و تخریب و اهانت به آیت الله هاشمی حیرت ناظران را به دنبال داشت
این کارشناس رسانه در ادامه تاکید کرد: دو انتخابات 92 و 94 به روشنی آشکار کرد که کار این رسانه در رفتار مردم اثری ندارد اما صدا و سیما درس نگرفت
کپی