سرقت نوروزی از شب خاموش رستورانی در کن

حوادث /
شناسه خبر: 94

دزدان نوروزی رستورانی در کن با اقدامات علمی و اطلاعاتی پلیس دستگیر شدند.از هشتمین روز عید که دزدان با دستبرد به رستورانی در منطقه کن، همه تجهیزات داخل آن را بار زده و گریخته بودند، تحت تعقیب ویژه قرار گرفتند.

به گزارش ایران آنلاین مرد رستوران‌دار که شوکه بود، به مأموران کلانتری 142 کن گفت: رستوران را هنوز افتتاح نکرده‌ام و همه تجهیزات صنعتی ویژه رستوران، قالیچه‌ها و ظروف پذیرایی نو بودند.

ماجرای این سرقت عجیب با دستور بازپرس شعبه 6 دادسرای ناحیه 5 تهران روی میز مأموران پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت و آنان در نخستین اقدام با بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته یکی از شعبات بانکی منطقه کن، چهره یکی از دزدان را شکار کردند که با مطابقت آن «محمد» 32 ساله که در آلبوم مجرمان قدیمی از وی تحت عنوان اوباش حصارک پونک نام برده شده است، شناسایی شد  و کارآگاهان پی بردند محمد و دوستانش ساعت 12 نیمه شب هفتم فروردین ماه توطئه سرقت از رستوران را اجرایی کرده‌اند.
همزمان تیم پلیسی پی برد «محمد» در حال بازاریابی برای فروش 20 قالیچه به ارزش یک میلیون و 500 هزار تومان است که بلافاصله محل قرار در حصارک پونک شناسایی و این شرور روز 12 فروردین ماه همراه قالیچه‌های رستوران دستگیر شد.
محمد با لو دادن دو همدستش که آنها نیز دو شرور حصارک پونک بوده و «مهراب» 32 ساله و «حسین» 33 ساله نام دارند، پذیرفت که در این سرقت دست داشته است.
با راهنمایی‌های محمد، دو دزد دیگر نیز شش روز بعد دستگیر شدند و ادعا کردند اموال مسروقه که نو بودند را در قالب ضایعات به ارزش 500 میلیون تومان فروخته‌اند.
کارآگاهان که با یک مالخر حرفه‌ای روبه‌رو شده بودند، خیلی سریع وی را نیز دستگیر کردند و مشخص شد اعضای این باند از رستوران‌های دیگر نیز سرقت‌هایی مشابه داشته‌اند.
محمد در بازجویی‌ها گفت: من و دوستانم بارها به خاطر شرارت دستگیر شده‌ایم و همگی به شیشه اعتیاد داریم، به خاطر جیب‌های خالی‌مان و هزینه سنگین شیشه نیاز داشتیم سرقت کنیم، شبانه به کن یا محله‌هایی که رستوران‌های زیادی در آنجا وجود دارند، می‌رفتیم و با توجه به اینکه می‌شد آسان وارد این رستوران‌ها شد، داخل رفته و به سرقت دست می‌زدیم.
وی ادامه داد: در آخرین سرقت وقتی وارد رستوران شدیم و همه چیز را دزدیدیم نه تنها پول و تخته قالیچه‌ها بلکه ظروف را هم سرقت کردیم و زیر قیمت فروختیم، فقط می‌خواستیم برای چند روز پول خرید شیشه را داشته باشیم.

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.