فردا کلید می خورد؛

مرحله چهارم طرح تحول سلامت با عنوان «سلامت دهان و دندان»

سیاسی /
شناسه خبر: 78

بعد از طی سه مرحله از اجرای طرح تحول سلامت «بسته های درمانی برای بیماران صعب العلاج»، «همراهی بیمه ها در حوزه بهداشت» و «نظام پرداخت و تعرفه پزشکان»؛ مرحله چهارم طرح تحول سلامت در حوزه سلامت دهان و دندان فردا با حضور وزیر بهداشت آغاز خواهد شد.

به گزارش ایران آنلاین این طرح در راستای پیشگیری از بیماری های دندان و همچنین کاهش هزینه های درمان های دندانپزشکی اجرا می شود. این برنامه برای افراد زیر 18سال بوده و بخشی از برنامه های بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت با همکاری وزارت آموزش و پرورش اجرا می شود. برای اجرای این برنامه ها که در ادامه مسیر طرح تحول سلامت هدف گذاری شده، لازم است بیمه ها تقویت شود و مراکز خدمات دندانپزشکی دولتی وابسته به وزارت بهداشت نیز آمادگی لازم را پیدا کنند.

به گفته سعید عسگری دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برنامه ریزی‌هایی برای پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان در کشور در نظر گرفته شده  که قرار است از امسال اجرایی شود. او به ایسنا گفت این برنامه‌ها به دو صورت درون بخشی با امکانات و توانمندی‌های وزارت بهداشت و نیز به صورت میان بخشی با مشارکت‌های بین بخشی و همکاری‌های وزارت آموزش و پرورش در مدارس ابتدایی سراسر کشور اجرا خواهد شد.

گفتنی است؛ مراسم اعلام آغاز طرح تحول سلامت دهان در کشور با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاونین، مدیران و مشاورین این وزارتخانه، اعضای کمیسون بهداشت و درمان مجلس، روسا و اعضای هیات مدیره انجمن‌های علمی دندانپزشکی، اساتید و پیشکسوتان حوزه دندانپزشکی، روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و روسای دانشکده‌های دندانپزشکی سراسر کشور، مسئولین دفاتر سلامت دهان دانشگاه‌های علوم پزشکی، روسای سازمان‌های بیمه‌ای کشور و نیز مسئولین ارشد وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و آموزش و پرورش فردا صبح در ستاد مرکزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار خواهد شد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.