هنرمندان درباره «درحاشیه» چه می‌گویند؟

فرهنگی /
شناسه خبر: 77

به دنبال پخش مجموعه تلویزیونی «درحاشیه» ساخته مهران مدیری که با خود حاشیه‌هایی را به دنبال داشته و اعتراض جامعه پزشکی کشور را برانگخته است، برخی از هنرمندان نیز واکنش نشان داده و در این باره اظهار نظرهایی کرده‌اند.

به گزارش ایران آنلاین، از جمله این هنرمندان حسن جوهرچی است که در سخنانی از پزشکان خواست تا به اهالی هنر اعتماد کنند و سعه صدرشان را بالا ببرند. این بازیگر معتقد است که جامعه پزشکی کشور نیز این ظرفیت را به‌دست بیاورند تا بشود با آنها شوخی کرد.

وی گفته است باوجود اینکه در جامعه پزشکی هم بعضا اشتباهاتی ازسوی آنها صورت می‌گیرد بازهم ما به تخصص آنها اعتماد می‌کنیم و وقتی بیمار می‌شویم به سراغ آنها رفته و به دستوراتشان عمل می‌کنیم. خواهشم این است که جامعه پزشکی هم به اهالی هنر اعتماد کند و به بحث فیلم‌سازی دخالت نکند.

این درحالی است که جوهرچی از آمدن مهران مدیری به تلویزیون پس از سال‌ها اظهار خوشحالی و ابراز کرده است که سریال «درحاشیه» قصه جذابی دارد و یکی از بهترین نقاط قوت کارهای مدیری این است که برای خودش یک تیم ثابت دارد و همه عوامل با یکدیگر هماهنگ هستند و می‌توانند در فرصتی کم از پس کارهای سخت اما جذاب بربیایند.

مهران غفوریان، بازیگر این مجموعه نیز همه مشاغل را قابل احترام دانسته و درخصوص این سریال گفته است: دستمایه موضوع این سریال پزشکی است و می‌تواند این دستمایه در سریال های دیگر مشاغل دیگر باشد.

امیرمهدی ژوله، سرپرست گروه نویسندگان سریال «در حاشیه» نیز در در این باره گفت: تلاش ما گوشزد کردن سودجویی ها و بدی ها بود. با زبان طنز می توان بدی ها و کژی ها را با سخن خنده آور به میان آورد؛ ضمن اینکه طنز می تواند نقشی درکاهش استرس ها داشته باشد و اوقات خوشی را برای مردم به ارمغان بیاورد.

این نویسنده طنز تأکید کرده است: این ماجراها را نباید به کل قضایای حاکم بر پزشکان خوب کشور تعمیم داد و تلاش ما بر این نیست که برای خنداندن مردم آسیبی به کسی یا گروهی برسد و باید در برداشت ها خیلی مراقب باشیم. رد شدن از خطوط قرمز کار سختی است و خیلی باید مراقب آن باشیم که برای خنداندن مردم به کسی برنخورد که البته کار بسیار سختی است.

جواد مجابی نیز از دیگر هنرمندانی است که با واکنش نشان دادن به مخالفت‌هایی که با سریال طنز «در حاشیه» مهران مدیری شده، گفته است: نباید با جلوگیری از نقد و ساخت طنز درباره اقشار مختلف جامعه به سانسور جامعه کمک کنیم.

این نویسنده بیان کرده است: نباید با استفاده نابجا از چند واژه در یک سریال، نگران نابودی زبان فارسی باشیم و یا با انتشار چند کتاب بی‌ارزش نگران از دست رفتن مخاطبان کتاب. سریال مدیری یک طنز معقول‌، درست و همه‌جانبه است، اما عده زیادی از پزشکان به آن هجوم آورده‌اند که این سریال آنها را تخریب می‌کند؛ در صورتی که همان‌گونه که به بخشی از قشر وکلا‌، بساز بفروش‌ها‌، بازاری‌ها و غیره انتقاد وارد است به بخشی از قشر پزشکان هم انتقاداتی هست که باید گفته شود.

مجابی اظهار کرد: بگذاریم به صورت عادی همه قشرهای جامعه نقد شوند و درباره آن‌ها طنز ساخته شود. اگر مشکلات نقد نشوند به صورت عقده درمی‌آیند و عاقبت به صورت توهین‌های رکیک زیرزمینی در جامعه گسترش پیدا می‌کنند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.