داستان تقابل‌های قلعه‌نویی با استقلال و پرویز مظلومی

ژنرال از آبی‌ها پیش است از مظلومی عقب!

ورزشی /
شناسه خبر: 7682

امیر قلعه‌نویی و پرویز مظلومی که فردا شب در ورزشگاه آزادی رودررو می‌شوند (یکی از روی نیمکت و دیگری از روی سکوها!) دوستان و رقبای قدیمی یکدیگر هستند.

ایران/  9 سال پیش که ژنرال در عین جوانی نسبی سرمربی تیم ملی ایران شد و یک کادر فنی عجیب و غریب و بسیار مفصل 18 نفره متشکل از مربی و دستیار و آنالیزور و مشاور ترتیب داد، پرویز خان به عنوان یکی از اعضای این کادر برگزیده شد. پس از آن راه‌های این دو مربی سوا شد و هر دو در در زمانی که از استقلال دور بودند مدتی در مس کرمان مربیگری کردند اما مظلومی اصلاً به حد ژنرال نرسید که انبان قهرمانی‌هایش را در سپاهان پر و پیمان‌تر کرد و در تراکتور هم نمره قبولی گرفت. تا به حال دوبار رخ داده که ژنرال برود و پرویز جایش را در استقلال بگیرد که نوبت دوم همین حالا است. اما پیشینه رویارویی‌های قلعه‌نویی با استقلال و پرویز را که در مقطع اول سرمربیگری‌اش در استقلال چهاربار پرسپولیس را برد می‌توان به این دو قسمت تقسیم کرد.
9 مصاف قبلی «قلعه» با استقلال
ژنرال تا به حال 9 بار روبه‌روی استقلال صف‌آرایی کرده که پر سر و صداترین و بدخیم‌ترین آنها در روزی رؤیت شد که مس کرمان با رهبری ژنرال 0-1 استقلال را برد و ژنرال چنان مشت‌اش را گره کرد و چرخاند که استقلالی‌ها آن را هنوز سند روشن و زنده بی وفایی و آبی نبودن وی می‌دانند. از 9 مرتبه رویارویی «امیر قلعه» با آبی‌های پرنوسان پایتخت 4 برد، 3 باخت و 2 تساوی به نام ژنرال ثبت شده و این یعنی او از تیم سابقش پیش است. بد نیست یادآوری کنیم که در فصل 1381 استقلال اهواز با هدایت ژنرال یک بار استقلال تهران را 1-2 برد و یک بار هم به تساوی صفر- صفر رسید. در فصل 89 نیز طلایی‌های اصفهان دو بار با استقلال مصاف دادند که سپاهان با هدایت ژنرال یک بار 3-4 باخت و در رتبه دوم 1-1 مساوی کرد. در فصل 90 تقابل دوگانه قلعه‌نویی با استقلال تکرار شد اما ژنرال آن سال سرمربی تراکتور بود و این تیم تبریزی در آزادی 2-3 برنده شد و در تبریز 0-2 شکست خورد.
جنگ‌های 8گانه امیر و پرویز
اگر جنگ‌های «امیر قلعه» با پرویز مظلومی را مبنا بگذاریم، می‌بینیم آنها 8 بار در چارچوب مسابقات لیگ با هم جنگیده‌اند. در لیگ هفتم مس کرمان با هدایت قلعه‌نویی با «ابومسلم مظلومی» 1-1 کرد و در لیگ هشتم «مس مظلومی» 0-1 «استقلال قلعه‌نویی» را شکست داد و در بازی برگشت همان فصل استقلال با برد 1-2 جبران مافات کرد. در لیگ دهم «استقلال مظلومی» 3-4 «سپاهان قلعه» را برد و در دیدار برگشت همان لیگ بازی دو تیم 1-1 مساوی شد. در لیگ یازدهم «استقلال مظلومی» 2-3 به «تراکتور قلعه» باخت ولی تراکتور بازی برگشت را 0-2 واگذار کرد. واپسین دیدار آنها نیز در لیگ سیزدهم بود که «مس مظلومی» با «استقلال ژنرال» 1-1 مساوی کرد. این نتایج به ما می‌گوید: در مجموع 8 پیکار ژنرال و پرویز مظلومی 2-3 از رقیب نامدارش پیش است و سه بازی آنها هم مساوی شده است.

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.