رییس جمهوری گفت: جنگل هایی که مورد تردد مردم بوده، بهتر محافظت شده است؛ بنابراین دولت باید حفظ جنگل و محیط زیست را به مردم واگذار کند و خود نظارت کلی بر آن داشته باشد.

به گزارش ایران آنلاین، در جلسه امروز هیات دولت به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهوری با اشاره به اقدامات خوبی که در جهت مهار آسیب ها به جنگل های بلوط در ایلام انجام شده، خاطرنشان کرد: جنگل هایی که مورد تردد مردم بوده است، بهتر محافظت شده است؛ بنابراین دولت باید حفظ جنگل و محیط زیست را به مردم واگذار کند و خود نظارت کلی بر آن داشته باشد.


وی همچنین بر پیگیری طرح احیای 50 هزار هکتار از اراضی کشاورزی در ایلام تاکید و اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک شاهد رشد و توسعه اقتصادی استان باشیم.

در ادامه جلسه امروز هیات دولت، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور نیز گزارشی در خصوص «قانون بودجه سال 1394 کل کشور» به هیات وزیران ارایه کرد.

همچنین تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پس از بررسی و به تصویب هیات وزیران رسید.

هیات وزیران موافقتنامه همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری پرتغال در حوزه های زبان، آموزش، فرهنگ، ورزش، جوانان، گردشگری و رسانه های جمعی مشتمل بر یک مقدمه و 27 ماده را به تصویب رساند.

تامین شرایط تبدیل ریال به ارز برای خریداران بخش خصوصی برق توسط بانک مرکزی، از دیگر مصوبات این جلسه بود که براساس این مصوبه، در مواردی که قرارداد خرید برق بین تولیدکنندگان بخش خصوصی برق و وزارت نیرو و شرکت های تابعه به صورت ریالی منعقد گردد، به منظور بازپرداخت تسهیلات ارزی دریافتی این تولیدکنندگان از منابع صندوق توسعه ملی، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است براساس درخواست بانک عامل طرف قرارداد با صندوق یاد شده طبق جدول بازپرداخت ارزی تسهیلات مذکور، شرایط لازم را برای تبدیل ریال به ارز با نرخ رسمی (مبادله ای) مورد معامله فراهم کند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.