اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹

ریزش سقف اصطبل موجب تلف شدن۱۲ راس دام شد

ریزش سقف اصطبل موجب تلف شدن۱۲ راس دام شد

رئیس اداره دامپزشکی اسدآباد از تلفات ۱۲ رأس دام سبک در یکی از روستاهای این شهرستان خبر داد.

عادل بصیری محمد پور در گفت‌و گو با ایسنا اظهار کرد: ۱۲ رأس دام سبک در روستای چارق از روستاهای بخش مرکزی منطقه چهاردولی این شهرستان به دلیل ریزش سقف اصطبل تلف شدند که طی تماس بخشداری و شورای اسلامی روستا اکیپ عملیاتی  دامپزشکی بلافاصله در محل حاضر شد تا در صورت لزوم عملیات درمانی و معدوم‌سازی  و دفن بهداشتی دام‌های تلف شده انجام گیرد.

وی با بیان اینکه متأسفانه در این حادثه تعداد ۱۲ رأس دام سبک تلف شده بود، خاطر نشان کرد : بعد از اتمام آواربرداری دفن لاشه‌ها بصورت کاملا بهداشتی با همکاری بخشداری و شورای اسلامی روستا انجام گرفت.

رئیس اداره دامپزشکی اسدآباد تصریح کرد: در تعدادی از روستاها  مالکین دام ها همچنان احشام  خود را در اصطبل‌های فرسوده و قدیمی نگهداری می‌کنند که این کار  علاوه بر اینکه ممکن است باعث بروز حوادثی همچون حادثه اخیر شود  بلکه منجر به بروز بیماری‌های تنفسی در اغلب مواقع نیزمی‌شود.

بصیری‌محمدپور بیان کرد: از دامداران شهرستان تقاضا داریم که دام‌های خود را بیمه کنند تا در صورت بروز حوادث غیر مترقبه مقداری از خسارت وارد شده به دامداران جبران شود و نیز دامداران  در این امر سهل انگاری نکرده و  احشام خود را در اماکن مقاوم نگهداری کنند.

کپی