اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

با هدف کنترل بیماری کرونا انجام شد؛

آغاز رزمایش پیشگیری از کرونا در چهار شهرک اردبیل

آغاز رزمایش پیشگیری از کرونا در چهار شهرک اردبیل

با هدف کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا رزمایشی با همین محوریت در چهار شهرک اردبیل آغاز شد تا پایش و غربالگری ساکنان این شهرک‌ها به انجام برسد.

فرماندار شهرستان اردبیل در جریان برگزاری رزمایش پیشگیری از کرونا در چهار شهرک مسکونی اردبیل اظهار کرد: به دنبال برگزاری این رزمایش در شهرک کارشناسان در هفته گذشته و اعلام نتایج مثبت در پایش و کنترل بیماری کرونا، تصمیم گرفتیم تا در چهار شهرک سبلان، کشاورز، اندیشه و رازی اردبیل نیز با پوشش جمعیتی 60 هزار نفر این رزمایش را برگزار کنیم.

امامی یگانه تصریح کرد: 10 درصد جمعیت شهر اردبیل در این شهرک‌ها سکونت دارند که ما در قالب تیم‌های پیشگیری، نظارت و درمان سعی می‌کنیم با شناسایی افراد سالخورده و با بیماری زمینه‌ای از شیوع و انتقال ویروس کرونا جلوگیری و سلامت این افراد را تضمین کنیم.

فرماندار اردبیل گفت:‌ در قالب طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان اردبیل بیش از 91 درصد اهالی مورد پایش و غربالگری شدند و بحث آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی این افراد نیز در اولویت قرار گرفته است.

امامی یگانه افزود: ما در مناطق با تراکم جمعیت بالا و همچنین محلات پرسکونت تلاش می‌کنیم تا این طرح را اجرایی و عملیاتی کنیم تا افرادی که با بیماری زمینه‌ای و یا برخی مشکلات روبه‌رو هستند، ارتقا سلامت آنها را شاهد باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در این چهار شهرک شش هزار و 400 نفر افراد پرخطر شناسایی شدند که تیم‌های مراقبت، نمونه‌برداری و سلامت ما سعی می‌کنند خود این افراد و 10 نفر از اطرافیان آنها را مورد رصد و تست کرونا قرار دهند تا از انتشار بیماری جلوگیری شود.

امامی یگانه اضافه کرد: در کنار گندزدایی در مناطق مختلف شهر و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی اصناف و گروه‌های مختلف جامعه، در قالب رزمایش پیشگیری از شیوع بیماری کرونا سعی بر این است تا وضعیت شهرستان اردبیل در کنترل این بیماری به مطلوبیت رسیده و به سمت وضعیت آبی حرکت کنیم.

در این مراسم معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل نیز با بیان اینکه تعداد بستری‌های جدید به کمتر از 17 نفر رسیده و در نقطه مقابل 23 نفر با بهبود نسبی از بیمارستان‌ها ترخیص شدند، بیان کرد: در مراکز بیمارستانی 191 بیمار کرونایی تحت مراقبت هستند.

رضایی بنا به جان باختن چهار نفر در 24 ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کرونا اشاره کرد و ادامه داد: 62 بیمار تحت مراقبت ویژه قرار دارند و امیدواریم هر چه زودتر سلامت خود را بازیابند.

وی به اقدامات دو ماه اخیر برای کاهش تعداد بستری‌ها و فوتی‌های بیماران کرونایی اشاره کرد و گفت: همه باید به ادامه این روند کاهشی کمک کنند تا شاهد آغاز موج چهارم شیوع بیماری کرونا در استان نباشیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل اظهار کرد: باید از ساده‌انگاری در این زمینه پرهیز کرده و به نوعی همه به اصول و موازین بهداشتی پایبند باشیم تا زنجیره انتقال این بیماری قطع شود.

کپی