اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

کارت زرد مجلسی ها به وزیر علوم

کارت زرد مجلسی ها به وزیر علوم

نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پاسخ‌های منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به سوال نماینده علی آباد قانع نشدند و به وی کارت زرد دادند.

در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی سوال «رحمت الله نوروزی» از منصور غلامی در دستور کار نمایندگان قرار گرفت و نمایندگان پس از استماع سخنان وزیر و نماینده سوال کننده از توضیحات وزیر قانع نشدند و با ۶۹ رای موافق با سخنان وزیر، ۱۴۶ رای مخالف و ۱۸ رای ممتنع به وی کارت زرد دادند.

نوروزی در خصوص سوال خود از وزیر علوم اظهار کرد: موضوع افزایش ۵۰ درصدحقوق بیش از ۵۰ هزار کارمند وزارت علوم و کارمندان وابسته به این وزارت خانه بیش از یک سال است که محقق نشده است.

نماینده مردم علی آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: از سال ۹۸ تاکنون ۷ بار با وزارت علوم در این باره مکاتبه شد که هنوز به سرانجام نرسیده است. در حالی که ما امروزه در هزاره دانایی محور هستیم.

وی با بیان اینکه مجموعه کارکنان و بخش های مختلف این وزارتخانه از عملکرد مدیریتی وزارت علوم ناراضی هستند، اظهارداشت: کارمندان وزارت علوم در سراسر کشور برای مشکلات معیشتی خود و عدم یکسان سازی حقوق به مجلس مراجعه کردند در حالی که باید این وزارتخانه در مسیر توسعه و پیشرفت حرکت کند.

نوروزی ادامه داد: در این شرایط کارمندان ناراضی هستند و اختیاراتی که به هیات امناء داده شد برای جلوگیری از عدم پیشرفت علم است تا در عرصه پیشرفت موانع را رفع کنند نه اینکه مانع ایجاد کنند.

وی افزود: دانشگاه مبدا اکتشافات و رشد و پیشرفت علمی است ولی امروز معاونان دکتر غلامی اعمال قدرت می‌کنند در حالی که رهبر معظم انقلاب و امام خمینی(ره) می‌فرمایند دانشگاه مهد علم است.

نماینده مردم علی آباد تاکید کرد: امروز باید حرکتی در وزارت علوم صورت بگیرد و رضایت دانشگاه و دانشجو فراهم شود و اگر نمایندگان در حوزه های انتخابیه درباره وضعیت دانشگاه‌ها مراجعه کننند، متوجه عملکرد وزیر علوم و معاونان ایشان خواهند شد. زیرا امروز روحیه یاس،  ناامیدی در وزارت علوم حاکم است و ما انتظار داریم در محدوده آیین نامه و قانون به اجرای قانون عمل شود.

/ایرنا

کپی