اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

سرقت 2 میلیاردی از منزل در تهران

سرقت 2 میلیاردی از منزل در تهران

رئیس پایگاه چهارم پلیس اگاهی از دستگیری سارق منزل و کشف سرقت 2 میلیارد ریالی خبر داد .

 به گزارش ایران آنلاین ،سرهنگ کارآگاه "سعید مجیدی" بیان داشت : در پی دریافت پرونده سرقت منزل از کلانتری 190 مجیدیه به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران پس از انجام تحقیقات ابتدایی اظهارات شاکی اخذ که بیان داشت : ساعت 5 بعد از ظهر هفدهم شهریور ماه از منزل خارج شدم و بعد از سه روز به منزل مراجعت کردم. در ابتدای امر متوجه مورد خاصی نشدم، اما بعد از چند ساعت همسرم به من اطلاع داد تمام طلا های موجود در منزل به سرقت رفته است
وی ابراز داشت : با عنایت به اظهارات شاکی کارآگاهان برای کشف سرنخ و ردپایی از سارق یا سارقان عازم محل وقوع جرم می شوند و با پایش صحنه سرقت و شیوه و شگرد بکار رفته متوجه می شوند مجرم به محل سرقت آشنا بوده است .
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی عنوان کرد : کارآگاهان در گام بعدی در بررسی جغرافیای وقوع جرم موفق می شوند تصاویر دوربین های مدار بسته منازل مجاور را بازبینی نمایند که مشخص گردید فردی میانسال با کلید اقدام به باز کردن درب منزل شاکی نموده و بعد از گذشت 9 دقیقه با اموال سرقتی از محل خارج و متواری شده است .
این مقام انتظامی تصریح کرد : کارآگاهان در ادامه با تجمیع سرنخ های بدست آمده و بهره گیری از شیوه های نوین و علمی کشف جرم موفق می شوند هویت سارق که از مجرمین سابقه دار منزل بود را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی او را که سیامک نام داشت دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند .
سرهنگ کارآگاه مجیدی افزود : سیامک در بازجویی به جرم سرقت منزل شاکی اعتراف و بیان داشت با همدستی یکی از بستگان شاکی به نام مهیار سرقت را انجام داده است و نقشه سرقت را مهیار کشیده و پس از سرقت اموال را بین خود تقسیم کرده اند .
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی در پایان گفت : با توجه به اظهارات سیامک و بعد از اخذ دستور قضایی مهیار نیز دستگیر و به بزه ارتکابی معترف می شود . مهیار علت ارتکاب جرم را مشکلات مالی بیان کرد که با توجه به اعتراف صریح متهمان پرونده برای سیر مراحل قانونی به دادسرا ارسال و هر دو متهم با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شدند .

کپی