اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹

دادستان کل آمریکا در دولت بایدن انتخاب شد

دادستان کل آمریکا در دولت بایدن انتخاب شد

تیم انتقالی رئیس‌جمهور منتخب آمریکا «مریک گارلند» را به‌عنوان دادستان کل این کشور را انتخاب کرد.

به نقل از پولیتیکو، تیم انتقالی «جو بایدن» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا، امروز (چهارشنبه) دادستان کلِ منتخب خود را اعلام کرده است.

بر این اساس دو منبع آگاه به این مسئله اعلام کردند تیم انتقالی بایدن «مریک گارلند» را به‌عنوان دادستان کل آمریکا انتخب کرده‌اند.

تیم انتقالی بایدن در‌حال حاضر مشغول انتخاب گزینه‌های خود برای کابینه آینده آمریکا هستند و تاکنون برای وظایف کلیدی این کشور از مقامات اسبق آمریکا در دوران ریاست جمهوری «باراک اوباما» استفاده کرده‌اند.

در ماه مارس ۲۰۱۶ (اسفند ۱۳۹۴) باراک اوباما، گارلند را برای عضویت در دیوان عالی آمریکا معرفی کرد. اما این مسئله به‌دلیل فشار مجلس سنا که در آن زمان تحت کنترل جمهوری‌خواهان بود، در سال‌های آخر ریاست جمهوری اوباما کمرنگ‌تر شد و گارلند به این مقام منصوب نشد.

روز گذشته (سه شنبه) این وبگاه خبری از انتخاب «وندی شرمن» معاون اسبق سیاسی وزارت خارجه آمریکا، از سوی تیم انتقال جو بایدن برای رسیدن دوباره به این منصب خبر داد.

پولیتیکو به نقل از دو منبع آگاه به مسائل انتقالی آمریکا اعلام کرد وندی شرمن در وزارت خارجه نامزد احتمالی برای معاونت «تونی بلینکن» وزیر خارجه بایدن، عنوان شده است.

«ویکتوریا نولاند» نیز از سوی این تیم به‌عنوان نامزد احتمالی «معاون وزیر امورخارجه آمریکا در امور سیاسی» انتخاب شده است. او پیش‌تر در دوره اروباما معاون وزیر امورخارجه آمریکا در امور اروپا و اوراسیا بود.

«جون فینر» مقام سابق وزارت امورخارجه آمریکا نیز از سوی تیم بایدن به‌عنوان معاون مشاور امنیت ملی انتخاب شده است. او در دوره اوباما مقام‌های مختلفی داشته و در نهاد‌های مختلف نقشی اساسی ایفا کرده است./ باشگاه خبرنگاران

کپی