اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹

طبق تفاهم نامه همکاری با آموزش وپرورش هرمزگان

اتاق بندرعباس یک میلیارد ریال برای تهیه گوشی هوشمندکمک می‌کند

اتاق بندرعباس یک میلیارد ریال برای تهیه گوشی هوشمندکمک می‌کند

تفاهم نامه همکاری آموزش وپرورش هرمزگان با اتاق بازرگانی بندرعباس در راستای تهیه گوشی هوشمند و تقویت بنیه علمی دانش آموزان مناطق محروم شرق استان به امضاء رسید.

مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان روز پنجشنبه در آیین امضای این تفاهم نامه گفت: اتاق بازرگانی بندرعباس طبق این تفاهم نامه برای تهیه تبلت و گوشی‌های هوشمند دانش آموزان نیازمند استان، هزینه‌ای افزون بر یک میلیارد ریال را تقبل کرده است.
ایرج بیت الهی افزود:  همچنین اتاق بازرگانی بندرعباس به موجب این تفاهم نامه پوشش، حمایت و تامین محتوای درسی و آموزشی و نیز تقویت بنیه علمی بیش از یک هزار دانش آموز حوزه شرق هرمزگان را برعهده گرفته است.
وی بیان داشت: دانش‌آموزان مناطق محروم، حاشیه شهر، روستاها و حتی بسیاری از آن‌ها که در مناطق معمولی شهر زندگی می‌کنند به علت شرایط بد اقتصادی و بیکاری  ناشی کرونا، قادر به خرید تجهیزات آموزشی مورد نیاز نیستند و ترس از ترک تحصیل، عقب ماندگی تحصیلی یا کاهش کیفیت آموزش، ساده ترین و ابتدایی‌ترین آسیب‌های قابل پیش‌بینی برای آنان است.
مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان اظهارداشت: در شرایط تحمیلی ناشی از شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر روند آموزش و پیشبرد تعلیم و تربیت گروهی، نیازمند حمایت همه جانبه برای ادامه روند تحصیل دانش آموزان قشر آسیب پذیر جامعه هستند.

اتاق بازرگانی لحظه ای از وضعیت مناطق محروم غافل نشده است
رییس اتاق بازرگانی بندرعباس گفت: شرایط امروز اقتصاد کشور چندان مطلوب نیست، اما این اتاق همواره به رسالت‌های اجتماعی خود عمل کرده و لحظه‌ای از وضعیت مناطق محروم هرمزگان غافل نشده است.
محمد رضا صفا افزود: فعالان اقتصادی در اجرای مسوولیت های اجتماعی و عهده داری امور خیر همواره پیشتاز و پیشقدم بوده‌اند و در بحث کرونا نیز کمک‌های بخش خصوصی به مراکز درمانی همچنان ادامه دارد.
صفا تاکید کرد: دانش آموزان آینده سازان این مرز و بوم هستند و بازرگانان هر یک به تنهایی خانواده‌های بسیاری را تحت حمایت خود دارند و حمایت از نیازمندان را اولویت کاری خود قرار داده اند./ایرنا

کپی