اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
دبیر: احترام مردم به کشتی گیران به‌دلیل سجایای اخلاقی تختی است

رونمایی ازتمبرومرمت وصیت نامه جهان‌پهلوان تختی

رونمایی ازتمبرومرمت وصیت نامه جهان‌پهلوان تختی

گروه ورزشی/ هر سال همزمان با ۱۷ دی و سالروز درگذشت جهان پهلوان غلامرضا تختی، عاشقان، علاقه‌مندان و اهالی ورزش با حضور در ابن بابویه تهران مراسمی را برای این قهرمان ارزنده برگزار می‌کنند که البته امسال به‌دلیل شیوع کرونا با رعایت محدودیت‌های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت انجام شد.

 دیروز علاوه بر مسئولان فدراسیون کشتی، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک هم به منظور ادای احترام به روح بزرگمرد ورزش ایران بر مزار این قهرمان حضور یافت و گفت: «تختی فقط یک قهرمان و ملی پوش رشته کشتی نبود و نیست بلکه او نماد سرمایه پهلوانی ایران زمین است. اگر ورزش ایران اعتبار، آبرو و ارزش دارد بواسطه انسان‌های با فضیلت و با معرفتی همچون مرحوم غلامرضا تختی است.»
دیروز همچنین از تمبر یادبود و اختصاصی جهان پهلوان غلامرضا تختی رونمایی شد. در این مراسم رمضانعلی سبحانی‌فر، معاون وزیر ارتباطات و مدیرکل شرکت ملی پست، عمیدی مدیرکل دفتر مدیرعامل و مدیر ارتباطات شرکت ملی پست، مقصودی مدیرکل پست تهران و جنتی مدیرکل پست شمال غرب ایران، علیرضا دبیر و حمید سوریان رئیس و نایب رئیس فدراسیون کشتی حضور داشتند. دبیر در بخشی از این مراسم گفت: «نمی دانم بگویم کشتی به تختی کمک کرده یا تختی به کشتی اما در جاهایی کشتی به تختی کمک کرده و در جاهایی هم تختی به کشتی. تختی تنها کسی است که به کشتی کمک کرده و احترامی که ما داریم مدیون نگاه مردم به این قهرمان بزرگ کشتی ایران و سجایای اخلاقی ایشان است.» علاوه بر این وصیت نامه مرحوم تختی که طی سال‌ها دچار آسیب‌های جدی شده بود و امکان خوانش کامل آن به‌عنوان یک اثر ارزشمند تاریخی به‌صورت کامل میسر نبود، به همت موزه ملی ایران مرمت و بازسازی و در سالروز درگذشت وی به موزه ملی ورزش تحویل داده شد.


 

کپی