اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹
انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

نظر کلینتون در مورد رفتارهای اخیر ترامپ

نظر کلینتون در مورد رفتارهای اخیر ترامپ

هیلاری کلینتون، نامزد ریاست جمهوری سابق حزب دموکرات و وزیر خارجه اسبق آمریکا در توئیتر به دونالد ترامپ حمله کرده و او را در ضمن تلاش‌هایش برای تضعیف نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته میلادی، "رئیس جمهوری که چیزی برای از دست دادن ندارد" خواند.

 به نقل از پایگاه هیل، هیلاری کلینتون در توئیتر نوشت: " رای دهندگان جورجیا همراه با اکثریت واضحی از آمریکایی‌ها اینکه جو بایدن رئیس جمهورشان باشد را انتخاب کردند. ترامپ صرف نظر از این که چه تعداد سوگند را بشکند نمی‌تواند آن را تغییر دهد".

او عنوان کرد: "قانونگذاران جمهوریخواهی که از این تلاشهای او برای لغو یک انتخابات آزاد و عادلانه حمایت می‌کنند خودشان را مخالفان دموکراسی نشان می‌دهند".

کلینتون همچنین در توئیت دیگری گفت:"چیزی که هم اکنون داریم می‌بینیم رئیس جمهوری است که چیزی برای از دست دادن نداشته و تنها یک هدف دارد و آن منحرف کردن حواس مردم از این حقیقت است که باخته است".

او ادامه داد: "او اهمیتی به تمام شدن کار به قیمت سلامت و امنیت آمریکا و دموکراسی ما نمی‌دهد".

به نظر میرسد کلینتون این اظهارات را در پاسخ به مناقشه مربوط به انتشار تماس تلفنی ضبط  شده دونالد ترامپ با برد رافنسپرگر، وزیر امور داخلی ایالت جورجیا که در آن ترامپ از او خواسته آرای لازم را برای لغو نتایج انتخابات در این ایالت پیدا کند، مطرح کرده است.

کلینتون همچنین با استفاده از این فرصت از رای دهندگان جورجیا خواست در دور دوم انتخابات مربوط به سنا طی امروز سه شنبه، به نامزدهای دموکراتها، جان اوسوف و رافائل وارنوک رای دهند.

او گفت: "تماس مستاصل ترامپ به وزیر امور داخلی ایالت شما نشان میدهد چقدر رای شما در ماه نوامبر مهم بود و چقدر صدای شما در رقابت دور دوم سنا مهم است."/ ایسنا

کپی