اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

کشف 72 دستگاه ماینر قاچاق در "تیران و کرون"

کشف 72 دستگاه ماینر قاچاق در "تیران و کرون"

جانشین فرمانده انتظامی استان از کشف 72 دستگاه استخراج ارز دیجیتال خارجی قاچاق در شهرستان تیران و کرون خبر داد.

 سرهنگ "محمدرضا هاشمی فر"  بیان داشت: ماموران پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی شهرستان تیران وکرون با انجام اقدامات اطلاعاتی وتخصصی از فعالیت غیر مجاز چند نفر در زمینه استخراج ارز دیجیتال به وسیله دستگاه های ماینر در یک کارگاه اسقاط خودرو مطلع و بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: ماموران پس از تکمیل تحقیقات و کسب اطلاعات لازم طی هماهنگی با مقام قضائی به محل مورد نظر اعزام و مشاهده کردند متخلفان اموال کارگاه را جمع آوری کرده و به وسیله یک دستگاه خودروی وانت نیسان قصد متواری شدن دارند.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: با اقدام ضربتی ماموران، خودروی مذکور متوقف و در بازرسی از آن 72 دستگاه ماینر خارجی قاچاق به همراه دستگاه کیس "DVR" کشف شد.

سرهنگ هاشمی فر با اشاره به دستگیری 4 نفر گفت: برابر ارزیابی های صورت گرفته توسط کارشناسان مربوطه ارزش اموال مکشوفه در عملیات مذکور بالغ بر 20میلیارد ریال است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهمان دستگیر شده به همراه پرونده برای انجام اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شدند اظهار داشت: کسانی که قصد استفاده از دستگاه های استخراج ارز دیجیتال دارند می بایست از اداره صنعت، معدن و تجارت و اداره برق مجوزهای قانونی را دریافت کنند، در غیر این صورت هرگونه فعالیت در این زمینه غیر قانونی بوده و دستگاه های مورد استفاده آنها نیز مشمول قاچاق شده و با متخلفان برابر قانون برخورد می شود.#پلیس 

کپی