اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
سال 1381(نیمه دوم)

آغاز به کارگیری دوربین‌های لیزری در بزرگراه‌ها و جاده‌های برون شهری

آغاز به کارگیری دوربین‌های لیزری در بزرگراه‌ها و جاده‌های برون شهری
حسن مجیدی

معاون راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی، گفت: بزرگراه‌های تهران به منظور کنترل سرعت خودروها، به دوربین‌های ثابت کنترل سرعت مجهز شدند.

 سردار محسن انصاری گفت: برای کنترل سرعت خودروها در جاده‌ها پلیس با دوربین‌های سیار از روز شانزدهم اسفند 1381 این طرح را به مرحله اجرا درآورده است. این دوربین‌ها در انواع ثابت، ثابت موقت و سیار، سرعت خودروها را در کنترل دارند.
دوربین‌های ثابت در موقعیت‌های خاص در بزرگراه‌های داخل شهر و بزرگراه‌ها و جاده‌های برون شهری نصب می‌شود و دوربین‌های ثابت موقت نیز با نصب برروی سه پایه در موقعیت‌های لازم و پرتردد به کار گرفته می‌شود. نوع سوم دوربین ‌ها، از نوع سیار است که برروی خودروهای پلیس نصب شده و مأموران را در کنترل سرعت خودروها یاری می‌دهد.
به گفته معاون راهنمایی و رانندگی ناجا، بزرگراه‌های بین شهری تهران قم، تهران کرج و بزرگراه‌های سطح شهر تهران از جمله مسیرهایی است که با دوربین‌های سیار موقت و سیار ثابت سرعت خودروها در آنها کنترل می‌شود.
سردار انصاری مزیت دوربین‌های سیار کنترل سرعت نسبت به دوربین‌های لیزری ثابت را ثبت عکس همزمان خودرو متخلفان ذکر کرد و گفت که این تصاویر به همراه برگ جریمه به محل سکونت مالک خودرو ارسال می‌شود و نسخه‌ای دیگر از این تصاویر در پرونده سوابق تخلفات بایگانی می‌شود.
سردار انصاری همچنین به نصب دوربین‌های ثبت تخلفات ساکن اشاره کرد و گفت: این دوربین ‌ها در سطح شهر تهران کنترل تخلفات ساکن مانند توقف در کنار تابلوهای راهنمایی و رانندگی، توقف دوبله و توقف در گذرگاه عابر پیاده را عکسبرداری و ثبت می‌کند.
روزنامه ایران- یکشنبه 18 اسفند 1381
کپی
پیشنهاد سردبیر